İLAN METNİ

İlçemiz Karacaören Mahallesi, 103 Ada 97 Parsel ( Eski 597 Parsel ) numaralı taşınmaz üzerinde “ Akaryakıt – LPG Satış ve Servis İstasyonu, Depolama Alanı, Tarımsal Niteliği Korunacak Alan, Yaya Yolu ve Taşıt Yolu” planlanmasına yönelik 1/5000...

Devamı...

SATIŞ İLANI

    İlçemiz Tepecikören Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait 1 adet taşınmaz 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 13/07/2021 tarihinde saat 14.00 da açık arttırma suretiyle  satılacaktır.     İlan...

Devamı...

İHALE İLANI

İlçemiz Karacaoğlan, Tufanpaşa, Yarımoğlu, Çanaklı, Gaziköy ve Hamam, Hacıuşağı ve Şevkiye Mahallelerinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 29.06.2021 tarihinde saat 14.00 da...

Devamı...

Ağlıboğaz Başkanımızı Bağrına Bastı

Ağlıboğaz Başkanımızı Bağrına Bastı

Ağlıboğaz Mahallesi'nde binlerce coşkulu vatandaşa hitap eden Millet İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayımız Musa Öztürk, Biz 2014 yılında imar planı olmayan bir şehir devraldık. Bunun sıkıntılarını da en çok Ağlıboğaz Mahallesi yaşadı. Ağlıboğaz Mahallesi'nin birbirinden değerli sakinleri 31 Mart 'ta kendilerine bu sıkıntıları yaşatanlara gereken cevabı verecektir açıklamasında bulundu.

Aglıboğaz Mahallesi'nde yapılan mitingde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Belediye Başkanımız Musa Öztürk, "Bu Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın sıkıntıları var, imardan çok çekti biliyorum. Reçete var mı elbette bizim bulunduğumuz yerde her daim çözüm de reçete de vardır. Birincisi imar planı, birileri geliyor sizi kandırmaya çalışıyor zinhar inanmayın. 10 sene belediye başkanlığı yaptın burada bir sürü insan mağdur oldu. Bir kısmı cezaevine girdi. Kılını kıpırdattın mı? Şimdi gelmiş ben 3 ayda çözerim diyor. Niye 10 senedir çözmedin." dedi.

Ağlıboğaz'da oluşan mağduriyetin 1955'e dayandığını kaydeden Başkanımız, "1955 yılında tapu kadastronun çalışması ile başlayan, 1982 senesinde Orman Bakanlığının çalışması, 2000'li yıllarda ise yapılan yanlışlar sonrasında vatandaşlar mağdur oldu. Biz yönetime geldiğimizde konu ile ilgili bakanlıklar ile görüşerek yazışmalarımızı tamamladık. Neticesinde askı sürecine getirdik. Önümüzdeki ay buranın çalışması askıya çıkacak, neticesinde herkes tapusunu alacak. Yeri Orman olanlar ise 2B kapsamında çok cüzi bir rakama tapularına kavuşacak." diye konuştu.

Başkanımız, "Bu çalışma sonucunda, 2014'ün seçim öncesinde apar topar iptal edilen imar planı  çalışmalarına başlayacağız. Büyükşehir 5000'lik imar planını hazırlayacak biz ise 1000'lik imar planı için çalışma başlatacağız. Ondan sonrada herkes inşaatına başlayacak" şeklinde konuştu.

Başkanımız, "Larva ile mücadele Ocak ayında başlar, sinekten bu sene sıkıntı çekebilirsiniz.  Ben 15 gündür bunu söylemekteyim. Tam 3 defa büyükşehre yazı yazdım, şu sinek işini larva işini bize bırakın. Onun mücadelesi 15 Ocak'ta başlar 1 Mart'ta biter. Biz buradan sallayınca Adana'da deprem oldu ve dünde arkadaşlar 30 araç 150 personel ile gelmişler. Neymiş, larva ve sinek mücadelesi yapacaklarmış. Aklınız nerdeydi bugüne kadar. Yarın bu fakir fukarayı sivrisineğe, Şevkiye Mahallesi'ni de Tatarcık Sineği'ne kaptırırsanız vallahi bu dünyada da öbür dünyada da yakanızdan tutarım. Bu milletin hakkını sorarım" dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ile Kozan'ı hizmetlerle buluşturacaklarını kaydeden Başkanımız, "Zeydan Bey'le konuştun ASKİ'ye ödenen su parasında ilk üç ay içerisinde kademeli olarak yüzde 30 ucuzlayacak. Hayırlı olsun.  Benim görevim halka hizmet hakka hizmettir. Benim bir istediğim olacak, 31 Mart'ta oylarınıza dikkat edin sizleri kandırabilirler, hayallerinizi süslemeye çalışırlar, memleketin ne hale geldiğini Aşık Mahsuni gayet güzel tarif ediyor. Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana. Hangisi soğana muhtaç etmedi, inanmayın kanmayın. Burada Musa Öztürk İYİ Parti'den, Büyükşehirde de Zeydan Karalar. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Allaha emanet olun bizimle kalın" diye konuştu.  

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş