İLAN METNİ

İlçemiz Karacaören Mahallesi, 103 Ada 97 Parsel ( Eski 597 Parsel ) numaralı taşınmaz üzerinde “ Akaryakıt – LPG Satış ve Servis İstasyonu, Depolama Alanı, Tarımsal Niteliği Korunacak Alan, Yaya Yolu ve Taşıt Yolu” planlanmasına yönelik 1/5000...

Devamı...

SATIŞ İLANI

    İlçemiz Tepecikören Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait 1 adet taşınmaz 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 13/07/2021 tarihinde saat 14.00 da açık arttırma suretiyle  satılacaktır.     İlan...

Devamı...

İHALE İLANI

İlçemiz Karacaoğlan, Tufanpaşa, Yarımoğlu, Çanaklı, Gaziköy ve Hamam, Hacıuşağı ve Şevkiye Mahallelerinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 29.06.2021 tarihinde saat 14.00 da...

Devamı...

Başkanımız CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanlıklarını Ziyaret Etti

Başkanımız CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanlıklarını Ziyaret Etti

Belediye Başkanımız Musa Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti.

Başkanımız, ilk olarak CHP İlçe teşkilatını ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ile yönetim kurulu üyeleri ilçe binasında Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Musa Öztürk'ü karşılayarak Aday gösterilmesi nedeniyle duydukları memnuniyeti bildirdiler.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bünyamin Sedefoğlu, "Öncelikle karşımızda ülkemizi ayrıştırtmaya çalışan bir ittifak var. Bize millet demeyi yakıştıramayan bu ittifaka 31 Mart'ta sandıkta inşallah gereken dersi vereceğiz. Bir olup birlik olup kenetleneceğiz. Daha Kozan'da hizmetlere ve devam edeceğim, ben hizmet aşığıyım daha yapacaklarım var diyerek tekrar aday olan Musa başkanımızı kutluyorum, başarılar diliyorum" dedi.

Başkanımız, daha sonra İYİ Parti Kozan İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Başkanımız, burada İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette İlçe Başkanı Veysel Sırkıntı, "31 Mart seçiminde kuracağımız bilinçli ve sağlam ekip ile Allahın izni ile Mart'ın sonunda Kozan'ı iyi yapacağız. Şimdi bizlere çok iş düşüyor, ev ev gezeceğiz, durmayacağız ve millet ittifakını Kozan'da zafere ulaştıracağız" diye konuştu.

İnsanın doğuşunda iki yazgısı olduğunu kaydeden  Başkanımız, "İnsanın doğuşunda iki yazgı vardır. Biri kaderdir. Allah Yazar. Diğeri ise karakterdir. Kader Allah yazgısıdır, onu değiştirme şansın yok. Diğeri ise karakterdir.  O da insanın fıtratıdır. Yani kendimi anlatmak istemiyorum. Benim fotoğrafımı insanlar çok iyi bilmektedir Elhamdülillah kendimi bildim bileli çizgimden hiçbir zaman vazgeçmedim. Ova köylüyüm, ama dizime kadar çamurda büyüdüm. Bunu da buradaki birçok arkadaşım çok iyi bilir. O açıdan buradaki insanların yaşamı boyunca ne çektiğini de çok iyi bilirim. 1966 liseyi bitirdiğimde daha 17 yaşındaydım. Adana'yı bilmezden Ankara'ya gittim, Kozan nüfusu 15 bin, Ankara'ya vardım ki 750.000 tam 50 misli. Bu şartlarda okuduk. Kendime hep şu sözü verdim. Eğer bir yerlere gelirsem, elimden geldiği kadarıyla insanların elinden tutacağım. Bunu kendi kendime vaat ettim. Onun için 40 senedir elimden geldiğince bölgeye hizmet etmeye çalıştım." Dedi.

İLK OLARAK T.C. YAZISINI MECLİSTE DEĞİŞTİRİP YERİNE ASTIRDIM

Başkanımız, "2014 seçimleri sonrasında ben belediyeden içeri girmem dedim. Niye. T.C.'yi kaldırmışlardı. İlk olarak T.C. yazısını Mecliste değiştirip yerine astırdım. Bu hayranlık nereden geliyor da Arıkan ailesine ait olan konağa, Yaver ismini kuruyorsunuz. Yine Meclisin ilk oturumunda ikinci mademiz de bu Yaver ismini, Arıkan olarak değiştirdim" dedi.

ŞİMDİ BİRÇOK MAHALLEDE SU KESİK. NİYE KESİK KARDEŞİM

Büyükşehir yasası eleştiren ve bu yasayla Kozan'a gelmesi gereken paranın büyükşehre kesildiği ve bununla Kozan'a birçok hizmetler kazandırabileceğini kaydeden Başkanımız, "Biz kaldığımız yerden devam edeceğiz. Birinci hedefimiz Kozan'a hizmetlere devam etmek. İkinci hedefimiz Büyükşehir Yasası, yani bu kâbusu bir an önce bitirmek. Bu Büyükşehir Yasası'ndan AK Parti belediyeleri de memnun değil. 30 Mart 2014'te biz belediye teslim aldık. Otogar mezbahana, ilan reklam, su gibi birçok gelir büyükşehre gidiyor. Gelen paranın yüzde kırkını büyükşehir alıyor. Bu yasadan dolayı bugüne kadar Büyükşehir 300 milyonumuzu aldı. Bu parayla her mahalleye taziye evleri yapılırdı. Kozan'ın içme suyu şebekesi değişirdi, yollar biterdi. Birtakım ortaklıklarla Kozan OSB de yapılacak tesislerde her sene 300-500 kişiye iş kapısı açılırdı. Büyükşehir Yasası ile ilgili uğraşlarımız Ankara'da cevap buldu mu buldu. Kim o, şu anki Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı. Bakanlığı döneminde rica ettim ve uygun buldular. Bizi çağıracaklardı, ama bu defa da erken seçim oldu. Bizim bu Büyükşehir Yasası'ndan kurtulmamız lazım. Şimdi birçok mahallede su kesik. Niye kesik kardeşim? Bunu birisi çıkıp da bana anlatsın, vatandaş bize oy verdi, elbette ki bizden soruyor. Benim paramı niye kesiyoruz kardeşim? Belediye Başkanı demek 130 bin kişinin hakkını savunmak demek. Tabii ki bende vatandaşlarımızın hakkını savunacağım." Diye konuştu.

Bu seçimin sıradan bir seçim olmadığını kaydeden Başkanımız, "Bu seçimle Türkiye'nin geleceği oylanıyor 1 kişilik değil 10 kişilik çalışmamız lazım bu sistem böyle devam ederse Allah sonumuzu hayır etsin. Burada dedikoduyu bırakalım. Ülke ne çektiyse bundan çekti. Onun için karınca kararınca herkese ne düşüyorsa üzerine düşeni yapması lazım." Dedi.

 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş