İLAN METNİ

İlçemiz Karacaören Mahallesi, 103 Ada 97 Parsel ( Eski 597 Parsel ) numaralı taşınmaz üzerinde “ Akaryakıt – LPG Satış ve Servis İstasyonu, Depolama Alanı, Tarımsal Niteliği Korunacak Alan, Yaya Yolu ve Taşıt Yolu” planlanmasına yönelik 1/5000...

Devamı...

SATIŞ İLANI

    İlçemiz Tepecikören Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait 1 adet taşınmaz 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 13/07/2021 tarihinde saat 14.00 da açık arttırma suretiyle  satılacaktır.     İlan...

Devamı...

İHALE İLANI

İlçemiz Karacaoğlan, Tufanpaşa, Yarımoğlu, Çanaklı, Gaziköy ve Hamam, Hacıuşağı ve Şevkiye Mahallelerinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 29.06.2021 tarihinde saat 14.00 da...

Devamı...

Başkanımız, Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Başkanımız, Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Belediye Başkanımız Musa Öztürk ilçenin merkez ve kırsal mahalle muhtarlarımız ile SODES Düşler aleminde bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.          

Belediyemiz SODES Düşer Alemi'nde düzenlenen toplantı Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Açıkgöz'ün konuşması ile başladı. Açıkgöz konuşmasında böyle bir günde bizleri bir araya getiren belediye başkanımız Sayın Musa Öztürk'e teşekkür ediyorum" dedi.

Hizmetlerin vatandaşlara ulaşmasında köprü görevi yapan muhtarların yol göstericiliğine büyük önem verdiklerini belirten Başkanımız, "Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Bugüne kadar muhtarlarımızla uyumlu ve koordineli bir şekilde beş yıldır ilçemizde birçok hizmeti birlikte gerçekleştirdik." dedi.

Vatandaşın hakkını her platformda savunacaklarını ve büyükşehirden hiçbir katkı görmediklerinin altını çizen Başkanımız, "Büyükşehir Yasası'na çok değindiğim söyleniyor. Tabii ki değineceğim vatandaşımın bilmesi gerekiyor. Benim su paramı, otogar paramı, çevre temizlik paramı, mezbahana gibi birçok birimin parası büyükşehre gitmektedir. Kozan'ıma bir kuruş katkıları yoktur. Hatta büyükşehrin bir tane konteynır katkısı dahi olmamıştır. Bu ay gelen para iki milyon ikiyüzbin TL'dir yüzde kırkı büyükşehre kesilmiştir. Hiç mi Allah'tan korkunuz yok. Biz bu hizmetleri yaparken siz nerdesiniz? Yinede ben taşın altına elimi koyarak, gelen parayla temin ettiğim konteynırları merkez ve kırsal mahallerimize gönderiyorum. Ben bir avukat gibi, her platformda sizlerin hakkını savunmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Kozan'ın su şebekesine de değinen Başkanımız, "Kozan'ın su şebekesini değiştireceğiz diye,  iki defa söz verdiler. Yapmadılar. Beraber yapalım dedik yine yanaşmadılar. Su sorunu yaşanmaması gereken Kozan'ımızda susuzluk yaşatıyorlar" dedi.

Geçmiş döneme de atıfta bulunan Başkanımız, "Ortalıkta gezen bir pehlivan var. Yenilmeye doymuyor. Şunu yapmış bunu yapmış. 30 Mart 2014 seçimlerinde bu arkadaşımız önceden imzalamış. Neyi imzalamış. Şu anda havuzun stadyumun ve şantiye bölgesinden oluşan bir alanın bulunduğu 37.5 dönüm olan bölgeyi tapusuyla büyükşehre vermiş. Adına siz ne deniz bilmiyorum. Nasıl yaptın diye bir sorun. Yine Cuma Pazarı ve otogarın bulunduğu yer 75 dönüm olan bu alanı da ayrı bir metotla vermiş. Peki sen nasıl Kozanlısın nasıl vatanperversin. Nasıl Allah'tan kitaptan korkmadın buraları verirken. Bu ülke Ermenilerden çok çekti o Yaver ismini nasıl verdin Konağa.  Bu şehrin binlerce şehidi var. Yarın ayağa kalksa sizlere sormayacak mı? Yaverin adını böyle bir yere veren bir adamı Kozan'a aday ettiniz tüh olsun size demez mi? Yönetime gelince Biz ne yaptık. İtibari sahibine teslim ederek ilk sahipleri olan Arıkan ailesinin adını vererek Arıkan Konağı adını verdik" dedi.

Köprüye de değinen Başkanımız, "Köprüyü kim bu hale getirdi? Orası baştan aşağı yeşil alan, oralara nasıl ruhsat verdiniz. " şeklinde geçmiş dönemi eleştirdi.  

Millet İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayımız Musa Öztürk, sözlerinin sonunda, "Millet İttifakı Adana Büyükşehir belediye Başkan Adayımız Zeydan Karalar ile el ele vererek merkez ve kırsal mahallelerimizin tüm problemini çözeceğiz. Yeter ki siz yanımızda olun. Bize güvenin" dedi.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş