İLAN METNİ

İlçemiz Karacaören Mahallesi, 103 Ada 97 Parsel ( Eski 597 Parsel ) numaralı taşınmaz üzerinde “ Akaryakıt – LPG Satış ve Servis İstasyonu, Depolama Alanı, Tarımsal Niteliği Korunacak Alan, Yaya Yolu ve Taşıt Yolu” planlanmasına yönelik 1/5000...

Devamı...

SATIŞ İLANI

    İlçemiz Tepecikören Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait 1 adet taşınmaz 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 13/07/2021 tarihinde saat 14.00 da açık arttırma suretiyle  satılacaktır.     İlan...

Devamı...

İHALE İLANI

İlçemiz Karacaoğlan, Tufanpaşa, Yarımoğlu, Çanaklı, Gaziköy ve Hamam, Hacıuşağı ve Şevkiye Mahallelerinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 29.06.2021 tarihinde saat 14.00 da...

Devamı...

Başkanımız Üniversiteliler İle Bir Araya Geldi

Başkanımız Üniversiteliler İle Bir Araya Geldi

Belediye Başkanımız Musa Öztürk, Çukurova Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksek Okulu Dekanı Prof. Dr. Serkan Yılmaz Kandır'ın daveti üzerine İşletme Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelen Başkanımız Kozan'da eğitim gören üniversiteli gençlere Kozan'ın tarihi ve Kültürel yönlerinden bilgi verdi.

Üniversitenin konferans salonunda üniversiteli öğrencilere bir araya gelerek Kozan Belediyesi olarak gençliğe verdikleri önemi aktaran  Başkanımız, Kozan'ın tarihiyle de ilgili öğrencileri bilgilendirdi. Konuşmasına Batman'da hain terör örgütü pkk tarafından  şehit edilen 7 askerimize taziye dileyerek başlayan Başkanımız, bu kardeş kavgasının bitmesini ülkede barış, huzur ve kardeşliğin bir an evvel oluşmasının temennisinde bulundu.

Üniversite öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkanımız,  Ülkemiz sıkıntılı günler geçiriyor. Böyle bir günde tüm Türkiye'nin birlik olması ve birbirine kenetlenmesi lazım. Çünkü başka Türkiye yok dedi. Başka gidecek yerimiz de yok. Görüyorsunuz yanı başımızda ki Suriye'yi. Onlar gibi olmamak için birlik olmak vatanımıza sahip çıkmak zorundayız. Bunun içinde eğitime daha çok önem vermemiz gerekiyor. Mustafa Kemal Atatürk'ünde dediği gibi, "Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır."

Kozan'ın tarihi hakkında da öğrencilere bilgi veren Başkanımız, ilçemizin tarihi bir çok ilden daha eskidir. Tarihi ve kültürel güzellikleriyle gelip görülmesi gereken yerlerin başındadır. Tarihi Kozan Kalesi, hemen yakınımızda bulunan Anavarza Kalesi ve Karasis Kalesi, Arıkan ve Yapıcı konakları buram buram tarih kokan yerlerimizdir. Bunun yanında doğa harikası Dağılcak gibi de mesire alanlarımız mevcuttur. Farklı illerden gelen öğrencilerimiz mutlaka buraları gezip görsünler dedi.

Konuşmasına Çinli bir düşünürün sözüyle bitiren Başkanımız, "İlk sene mahsul almak istiyorsanız mutlaka buğday ekin, 10 yıl sonra mahsul almak istiyorsanız bir meyve ağacı dikin diyor. Geleceğimizin teminatı olan siz birbirinden değerli gençlere gerek günlük hayatlarında gerekse eğitim hayatlarında başarılar diliyor sayın Üniversite Dekanımız Prof. Dr. Serkan Yılmaz Kandır'a bu nazik davetinden ötürü teşekkür ediyorum" dedi.  

Program sonunda Belediyemiz Aş Evi tarafından da üniversite öğrencilerine aşure ikram edildi.

 

 

 

 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş