İLAN METNİ

İlçemiz Karacaören Mahallesi, 103 Ada 97 Parsel ( Eski 597 Parsel ) numaralı taşınmaz üzerinde “ Akaryakıt – LPG Satış ve Servis İstasyonu, Depolama Alanı, Tarımsal Niteliği Korunacak Alan, Yaya Yolu ve Taşıt Yolu” planlanmasına yönelik 1/5000...

Devamı...

SATIŞ İLANI

    İlçemiz Tepecikören Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait 1 adet taşınmaz 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 13/07/2021 tarihinde saat 14.00 da açık arttırma suretiyle  satılacaktır.     İlan...

Devamı...

İHALE İLANI

İlçemiz Karacaoğlan, Tufanpaşa, Yarımoğlu, Çanaklı, Gaziköy ve Hamam, Hacıuşağı ve Şevkiye Mahallelerinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 29.06.2021 tarihinde saat 14.00 da...

Devamı...

GAZİ MAHALLESİ’NDE ŞEHİDİN ADI PARKA VERİLDİ

GAZİ MAHALLESİ’NDE ŞEHİDİN ADI PARKA VERİLDİ

Kozan'ın Gazi Mahallesi'nde Belediyemiz tarafından yapımı kısa bir zamanda tamamlanan Şehit Piyade Uzm. Çavuş Seyfettin Orkun Çil Parkı görkemli bir törenle açıldı. 

 Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde yürütülen operasyonda 2017 yılında şehit olan Piyade Uzm. Çavuş Seyfettin Orkun Çil'in adını verildiği park açılış Saygı Duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

Şehidin Babası Adnan Çil yapmış olduğu konuşmada, Parkın yapımında emeği geçenlere ve Belediye Başkanımız Musa Öztürk'e oğlunun adının parka verilmesinden dolayı teşekkür etti. 

Açılış programında konuşan Millet İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanımız Musa Başkan Öztürk, "Dinimiz diyor ki; Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz.  Onlar peygamber efendimize komşudur ve bizi de izliyorlardır. Onlar olmazsa biz buralarda oturamazdık.  Niye, biliyor musunuz Çanakkale'de kaç şehidimiz var 255 bin. Birinci cihan harbine bu ülke seferberlik ilan edildiğinde 2 milyon 565 bin neferle girdi. Subaylar hariç. Çanakkale'de ölen subay sayısı 75 bin. Bir nesil yok edilmiş. Ama o neslin torunları gelmiş Atatürk'ün başkanlığında Cumhuriyetimizi kurdular. Onun için Cumhuriyet'ten buyana ve daha öncesinde vatanı için ölenlerin ruhları şad mekanları cennet olsun. Hepsi şimdi peygamber efendimizin yanında onun melekleri gibi olmuştur. Hepside bizi izliyorlardır. Biz ne yapıyoruz diye. Bizim ise bu topraklara sahip çıkmamız lazım. 5 bin yıllık tarihimizde hepimiz kardeşiz. Bu memlekette ayrımcılık yoktur. Başka Türkiye'de yoktur. Anayasamızda alt kimlik üst kimlik yoktur, herkes eşittir. Herkesin bu eşitliğe dikkat etmesi lazım, Ayrıcalık yapan ve kafa karışıklığı yapan zihniyet yüzünden bu memlekette Seyfettin kardeşimiz şehit düşmüştür. Onun için herkes Türkiye Cumhuriyeti'nde eşittir. Beğenmeyen gitsin kendine yer bulsun. Kim ayrımcılık yaparsa başta karşısında beni bulur" dedi. 

Sıkıntılı bir dönemden geçtiklerini kaydeden Başkanımız, "Ekonomik sıkıntıların arttığı şu dönemde ülkemiz karaya vurmuş bir gemiden farksız. Onun için 31 Martta dikkat etmemiz lazım tercihimizi ona göre yapmamız lazım. Artık yeter demenin zamanı geldi. Partiniz ne olursa hepsine saygım var, fakat Türkiye'mizin zararına bir durum gelişiyorsa benim gibi bir kanaat önderinin görevi de sizi uyarmaktır. Borç olmuş 750 bin dolar. Artık masal dinlemeden yorulduk. Bu ülkede ne yapıldıysa yanında bir asistan gibi yetiştiğim Merhum Özal döneminde yapıldı" diye konuştu. 

Gazi Mahallesine yapılan parkın 3 bin metre kare bir alana yapıldığını kaydeden Başkanımız, "Şu an Kozan'da 52 adat park var. Bundan sonra Pekmezci'ye yapacağız, sırasıyla her tarafı parkla donatacağız. Yönetime geldiğimiz günden bugüne 40 parkı sil baştan onardık. 12 parkı da yeni yaptık. Bunun gibi açılışını yapmadığımız iki parkımız daha var. Yani hizmetten hizmete koşuyoruz." Dedi. 

Gazi Mahallesi'ne yapılan parkın Şantiye ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından bir ay gibi kısa bir zamanda yapıldığını belirten Başkanımız, "Parkımızın içerisinde oyun grupları, spor aletleri, yürüyüş alanları, oturma grupları, çocuk emzirme yeri, engelli tuvaleti ve büfe bulunmaktadır. Kozan merkezde olduğu gibi kırsal mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın da nefes alacağı ve dinlenebileceği sosyal alanlar oluşturmakta öncelikli hedeflerimizdendir. Kozan'ımızı daha yaşanabilir bir hale getirmek ve yavrularımıza en tabi hakları olan oyun oynama imkanı sağlamak için yeni parklar yapmaya devam edeceğiz. Çok kapsamlı olarak yapılan parkımız Gaziköylü hemşerilerimize hayırlı olsun. İnşallah memleketimizde bir daha şehit olmaz.  Dirlik, birlik ve huzur hakim olur" şeklinde konuştu.

Şehidin özgeçmişinin okunmasına müteakip annesi Gülendam ve babası Adnan Çil'e Belediye Başkanımız Musa Öztürk tarafından Bayrak, Kur'an ve bıçak hediye edilmesi sonrasında dualarla parkın açılışı yapıldı. 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş