"Kadınlar, hayata katılım gösterdikçe yükselecektir."

"Kadınlar, hayata katılım gösterdikçe yükselecektir."

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Millet İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanımız Musa Öztürk, "Kadınlar, hayata katılım gösterdikçe yükselecektir." Açıklamasında bulundu.

Belediyemiz olarak kadınlara yönelik birçok projeye imza attıklarının ve yapılan projeler ile 1200 kadının meslek edindiğinin altını çizen Başkanımız, kendi kızlarından da örnek vererek erkeğin eline bakma devrinin bittiğini kadınlarında açılan sosyal yaşam merkezlerinde meslek edinerek kendi işlerini kurduklarını ve Kadınların hayata katılım gösterdikçe yükseleceğini söyledi.

Başkanımız, "Benim de üç kızım var hiç biri erkeğine muhtaç değil. Bayan kardeşlerimiz bu projelerimizle evlerinde oturup erkeğin getireceği ekmeğimi bekleyecekler, O devirler bitti artık. Onun içinde hanımlar güçlü olacak güçlü olması için de kamu hizmeti yapan belediyelerin onlara destek olması lazım" diye konuştu.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi'ni örnek veren Başkanımız, "Ağlıboğaz da açmış olduğumuz kursta 1200 hanımefendi belgesini aldı. En az 50 kişi kobilerden destek alarak işyerini açarak ayaklarının üzerinde durmaktadır. Bunları bizim çoğaltmamız lazım. Artık hayat müşterek. Erkek çalışacak kadın çocuklara bakacak. Öyle bir şey yok hep beraber çalışacağız. Kadınlarımızı erkeklere mahkûm etmiyoruz. Haberiniz olsun. Ben erkek düşmanı değilim ama bayanlarımız artık Ayakta duracak. Kimse kusura bakmasın kadın çocuk makinesi değil. Güçlü bir şekilde ayakta durmasını öğrenecek." dedi.

Bizler 'Cennet anaların ayağının altındadır.' diyen alemlere rahmet Hz. Muhammed Mustafa'nın (sav) ümmetiyiz. Hayatlarının her anında fedakârlığı yapan kadınlarımız olmuştur. Başta kutsal topraklarımız için kanlarını akıtan şehitlerimizin anneleri, eşleri, kardeşleri, evlatları olmak üzere tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum." Diye konuştu.

Belediyemiz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Kozan'ın merkez ve kırsal mahallerinden yaşayan kadınları evlerinde ziyaret ederek karanfil takdiminde bulundular.

Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri, Elit Balo Salonu'nda Saat 18.00'da Gönül Toprak'ın Kadınlar Günü Konseri ile devam edecek.

 

 

 

 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş