Tarihi Çamurdan Konağının Restorasyonuna Başladık

Tarihi Çamurdan Konağının Restorasyonuna Başladık

Kozan'ın tarihe ışık tutan konaklarından biri olan Çamurdan Konağı'nda Belediyemiz ve Çukurova Kalkınma Ajansı işbirliği ile planlanan restorasyon çalışmaları başladı. 

Çamurdan ailesine ait olan Çamurdan Konağı kısa süre önce Belediyemize hibe edilmiş ve Belediyemiz tarafından Çukurova Kalkınma Ajansına sunulmuştu. Belediyemiz yetkilileri 2018 yılı Çukurova Kalkınma Ajansı Turizmin Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Programına yapılan başvuru ile, Adana Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından tescillenen tarihi Çamurdan Konağı'nın restorasyonunun yapılacağını ve konağın Kozan Belediyesi Turizm Tanıtım Ofisi olarak hizmet vermeye başlayacağını bildirdi. 

Belediye olarak restorasyon projelerine devam etmeyi hedeflediklerini dile getiren  Belediye Başkanımız Musa Öztürk, Belediyemiz Yapıcı Konağı Restorasyon Projesi ve Yiğenoğlu Sokağı Sağlıklaştırma Projesi için Çukurova Kalkınma Ajansından önemli destek almıştı. Belediyemizin hayata geçirmeyi hedeflediği projeler kapsamında Çamurdan Konağı'nı restore edilerek turizm ofisi olarak hizmete sunulması da bulunuyordu. Büyük uğraşlar neticesinde bu projeden de alnımızın akıyla çıktık. Çukurova Kalkınma Ajansından geçen projemiz kapsamında Çamurdan Konağı Restorasyon çalışmalarını başlattık" dedi. 

Çamurdan Konağı restorasyonu ile bir konak daha turizme kazandırılması sağlanmış olup, turizm ofisi olarak hizmet verecek.

 

 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş