7 Bin 200 Metrekarelik Parkın İnşaatı Devam Ediyor

7 Bin 200 Metrekarelik Parkın İnşaatı Devam Ediyor

Kozan'da sosyal yaşam alanlarına, parklara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Belediyemiz park yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından aralık ayının ilk haftasında Karacaoğlan Mahallesinde başlanılan 7 bin 200 metrekarelik parkın yapımı devam ediyor.  Belediye Başkan Yardımcımız Cengiz Yeşiloğlu ve Karacaoğlan Mahalle Muhtarı Sinan Görüş ekiplerin çalışmalarını yerinde denetledi. 

Muhtar Sinan Görüş mahallelerindeki parkın yıllardır bakımsızlıktan kullanılmadığını söyledi. Görüş açıklamasında; "Başkanımız göreve geldiğinden bu yana ilçemizdeki parkların büyük kısmı yenilendi, parklarımız vatandaşlarımız için cazibe merkezi haline geldi. Belediyemizden parkımızı yenilemesini istemiş, mahalle sakinlerimizin bu yöndeki isteklerini dile getirmiştik. Başkanımız Sayın Musa Öztürk ve ekipleri sağ olsunlar parkımızı sil baştan yeniden yapıyorlar. Park inşallah bahar aylarında yavrularımızın ve mahallelimizin kullanımına hazır hale gelecek." dedi. 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yardımcımız Cengiz Yeşiloğlu ise; "Başkanımız Sayın Musa Öztürk'ün talimatı ile ilçemizdeki bütün parkları yeniliyoruz, ayrıca birçok yeni park yapıyoruz. Amacımız yavrularımıza ve Kozanlı vatandaşlarımıza daha fazla yeşil alan ve sosyal yaşam alanı kazandırmak. Karacaoğlan Mahallesindeki parkımızın projesine vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda bir de amfi tiyatro ekledik. Böylece maddi imkanı kısıtlı olan vatandaşlarımız kına, nişan, sünnet gibi merasimlerinde parkımızı kullanabilecekler. Canla başla çalışan Park Bahçeler ve Şantiye ekiplerimiz mevsim şartları el verdiği ölçüde parkımızda aralıksız mesai yapıyor. Çalışmalarımızı bir kaç ay içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz." dedi. 

Belediyemiz geçtiğimiz aylarda Tufanpaşa Mahallesi ve Mahmutlu Mahallesinde de iki park inşaatı tamamlamıştı. 

Park Bahçeler müdürlüğümüze yeni sera kuruluyor

Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü ilçedeki parklara dikilen çiçek ve fidanların büyük kısmını kendi serasında yetiştiriyor. Özellikle son üç yıldır aktif olarak kullanılan seranın yanına Belediye Başkanımız Musa Öztürk'ün talimatı ile Şantiye Şefliği ekiplerimiz tarafından ikinci bir sera daha kuruluyor. Mevsimlik çiçeklerin yetiştirildiği serada bahar hazırlıkları şimdiden başladı. Ekiplerin bir kısmı yeni seranın kurulumunu yaparken, bir kısmı da eski serada çiçek dikimi ve bakımı yapıyor.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 675 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 11.01.2018