"'Askıda Ekmek' Çağrısına Kozan'dan Destek

"'Askıda Ekmek' Çağrısına Kozan'dan Destek

Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin 'askıda ekmek' çağrısına Kozan'dan destek

MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin, ekmek fiyatındaki artış sonrasında "İki ekmek al, üç ekmek parası öde" kampanyasına Kozan'dan da destek geldi.

Belediyemiz ile Fırıncılar Odası Başkanlığı işbirliği ile ilçe de ki tüm fırınlarda askıda ekmek uygulaması başlatıldı. 

Türk-İslam kültürünü, örf ve geleneklerini gelecek nesillere taşıyacaklarını ifade eden Kozan Belediye Başkanımız Musa Öztürk "Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin başlattığı 'Askıda Ekmek Projesi'ni biz de Kozan'da Fırıncılar odası ile işbirliği ile hayata geçirdik. Bizim kültürümüzde yardımlaşmanın yeri çok büyüktür. Bizde bu kültürü gelecek nesillere taşıyacak ve yeni nesillere aşılayacağız. Türk toplumculuk anlayışının kutlu bir tezahürü olan ekmek ile yardımlaşmaya katılan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun" dedi.  

'Bana askıdan bir ekmek verebilir misin? 

MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, ekmek zammının ardından "Askıda Ekmek Projesi" başlattığını belirterek, "Hali vakti yerinde her vatan evladı kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli. Eğer 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli. Bir ekmeğin askıya alınmasını fırıncıyla paylaşmalı. Fakir fukara kardeşlerim, durumu yerinde olmayan insanlarımız fırına veya ekmek satılan yerlere gittiğinde 'Bana askıdan bir ekmek verebilir misin?' diyebilmeli" ifadelerini kullanmıştı

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 660 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 14.08.2018