Başkan Özgan Saadet partili heyet ile yangın bölgesinde

Başkan Özgan Saadet partili heyet ile yangın bölgesinde

Kozan Belediye Başkanı  Kazım Özgan, yangın bölgesinde Saadet partisi genel başkan yardımcıları ile birlikte 23 Ağustos'ta Kozan ilçesi Kuyubeli yangınında küle dönen 200 hektar ormanlık alan ve köy sakinleri ile bir araya geldi.

Orman yangınlarından zarar gören vatandaşları köylerinde ziyaret eden Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan ve beraberindeki heyet  yangından zarar gören ormanlık alanları yerinde inceledi.

Adana İl başkanı Mustafa Gözütok, Kozan Belediye başkanı Kazım Özgan, İlçe Başkanı Muammer Özçelik ile birlikte yanan bölgeleri gezen Saadet partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan Karahamzalı ,Çamlarca ve Çürüklü köyünde evleri yanan ve küçük ve büyük baş hayvanları telef olan vatandaşlar ile bir süre sohbet ederek gıda malzemeleri ile battaniye yardımında bulunuldu.

Yangından etkilenen Çamlarca köyünde vatandaşlar ile görüşen Arıkan, köy sınırları içerisinde kalan orman alanlarının yanması nedeniyle evleri yanan, tedbir amacıyla evlerini boşaltan vatandaşlarla dertleşti. Söndürme çalışmalarının sona ermesine rağmen halâ duman tüten bölgede nefes almakta güçlük çekildiğine işaret eden Arıkan, köy halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Saadet Partisi Genel başkan yardımcısı Mahmut Arıkan, "Kozan ilçemizdeki yangın alanında incelemelerde bulunuyoruz, büyük bir zayiat var rabbim beşerinden korusun inşallah. Jandarma ya yaptığımız ziyarette yangının büyük bir ihtimalle kundaklamadan olduğu bahsediliyor, Üzülüyoruz tabiî ki yananlara, Bu yangının altında binlerce canlı zarar görmüş vaziyette araziler zarar görmüş vaziyette hayvanlar zarar görmüş,80'den fazla evin zarar gördüğünü şahitlik ettik.180 den fazla insanımızın zarar gördüğünü öğrendik. Üzülüyoruz.

Tabi Orman yangınları tedbir alınması zor hadiseler. Eğitimle bir birbirimizi ikaz etmekle orman alanların yakarak hiçbir gelir belde edeceğimizi olmayacağını mesajının toplu bir şekilde mesaj vererek orman yangınlarının önün geçeceğiz."dedi.

Kozan Belediye başkan Kazım Özgan ise yaptığı açıklamada ; "Yangının başladığı ilk günden bu yana Orman alanlarında vatandaşlarımızın yanında olduk olmaya da devam ediyoruz. Devletimiz, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte Kozan Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yanında olduk.Olmaya da devam ediyoruz.Yangında Allaha çok şükür can kaybımız yok ama maddi hasar çok özellikle şunu belirtmek istiyorum,Bu tip ihmallerin önüne geçmemiz lazım.Kozan'ımıza ,Adana'mıza çok büyük geçmiş olsun inşallah bir daha böyle felaketler yaşamayız."diye konuştu.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 1789 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 01.09.2020