İHALE İLANI

İHALE İLANI KOZAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI 1-İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 10 adet taşımaz 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif...

Devamı...

KOZAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME SINAVI DUYURUSU

İLAN EKİ

Devamı...

Başkanımız Altyapı Medeniyettir Dedi

Başkanımız Altyapı Medeniyettir Dedi

Belediyemiz 2015 yılında başlayan Yağmur Suyu Drenaj Hattı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

Belediye Başkanımız Musa Öztürk'ün talimatı ile 2015 yılı Mart ayında başlayan çalışmalar Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Şantiye Şefliği ekiplerimizin yürüttüğü proje kapsamında Cumhuriyet Mahallesi'nin ardından Şıh Efendi Bulvarı, Saimbeyli Caddesi, Üstün Sokak, Fehmi Özel Türkay Bulvarı, İmam Hatip Sokak, Ova Sokak, Irmak Caddesi, Sırkıntı Caddesi ve Şevkiye Mahallesinde altyapı ve yağmur suyu drenaj hattı çalışmaları tamamlandı. Ekipler yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarına Varsaklar Mahallesi'nde devam ediyor. Proje ile Kozan altyapısının en büyük sorunu olan yağmur suyu baskınları ve taşkınları tamamen sona erdi.

Belediye Başkanımız Musa Öztürk, devam eden yağmur suyu drenaj hattı çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi. Başkanımız açıklamasında; kent merkezinde aşırı yağmurlu havalarda altyapının yetersiz kalması nedeniyle işyerleri ve evler bazen su baskınları ile karşı karşıya kalıyordu. Vatandaşlarımızın yaşadığı bu olumsuzlukları gidermek amacıyla başlatılan yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarına devam ediyoruz dedi. Haberlerde izliyoruz çevre ile ve ilçelerde ki sel taşkınlarını. Göreve geldiğimiz ilk gün bu sorunların plan ve projesini hazırladıklarını ve işe koyulduklarını ifade eden Başkanımız öncelikli olarak sel taşkınlarının oluştuğu ve oluşağı yerleri belirledik ve çalışmalarımıza ona göre başladık. 

Alt yapının medeniyet olduğunu söyleyen Başkanımız bir ilçenin en büyük sorunu alt yapı olduğunu ve alt yapı olamadan yapılan asfalt, kaldırım bir işe yaramadığını belirtti. Başkanımız, Neden bugüne kadar kimse buna cesaret edemedi biliyor musunuz? Çünkü toprağın altına yapılan yatırım görünmez. Biz kıt kaynaklar ile mücadelemize devam ediyoruz ve edeceğizde. Kimsenin evini, işyerini su basmayacak bizim gayemiz bu. Biz hizmet için bu yola çıktık. Kozan'a ve Kozanlı vatadaşlarımıza hizmette de durmayacağız dedi. 

Başkanımız "Yağmur suyu drenaj hattına ilk olarak 2015'in mart ayında başladığını belirtti. Üç yıldır devam eden çalışmalarımıza vatandaşlarımızın desteği artarak devam etti. Kozanımızın merkezinde drenaj hattı döşemediğimiz çok az yer kaldı. Merkez mahalle muhtarlarımız da ekiplerimize destek oldu, yol gösterdi. Varsaklar'daki yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarımız kısa bir süre tamamlanacak dedi.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 456 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 24.05.2018