Tufanpaşa Mh. 94 Ada, 5 ve 57 Parsel Uygulama İmar Planı İlanı

İLAN

Devamı...

İlçemiz Aslanpaşa ve Tufanpaşa Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 27.08.2019 tarihinde saat 16.00 da açık arttırma suretiyle kiralaması yapılacaktır.

İhale Eki için tıklayınız

Devamı...

Geri Dönüşüm Atık Toplama İhale İlanı

Geri Dönüşüm Atık Toplama İhale İlanı

Devamı...

2019 YILI CANLI HAYVAN KG FİYATI

Belediyemiz 2019 yılı Kurban bayramı canlı hayvan kg fiyatı; büyük baş 20 TL, küçük baş (koyun,keçi) 23 TL olarak belirlenmiştir.

Devamı...

İHALE İLANI

İHALE İLANI KOZAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI 1-İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 10 adet taşımaz 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif...

Devamı...

KOZAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME SINAVI DUYURUSU

İLAN EKİ

Devamı...

BAŞKANIMIZ  BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE KOZAN'IN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

BAŞKANIMIZ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE KOZAN'IN SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Başkanımız Kazım Özgan Adana Büyükşehir belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısında Kozan'ın sorunlarını dile getirdi.

İki dakikalık, Kozan'ın tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımının yapıldığı sine vizyon gösterimi yapan Özgan, Büyükşehir Meclis Toplantısının birini Kozan'da yapmayı teklif etti. Bölgenin turizm potansiyelinin harekete geçirilmesi gerektiğini ifade eden Başkanımız , "Denizimiz ve yaylamız var ama tanıtımını yapamıyoruz. Sadece Adana olarak düşünmeyelim. Osmaniye ve Mersin'i de içine alan bir tanıtım programı yapmalıyız" diye konuştu.

Anavarza Kalesi,Kozan Kalesi ,Karasis Kalelerinin  , Küp Şelalesi'nin Turizm potansiyeli açısından önemli değerler olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.Mansurlu yolunun açılmamasının bölgenin turizm potansiyelini  olumsuz etkilediğini belirterek Kapodokya'dan Hatay'a kadar Kapuzbaşı Şelalesinden,Küp Şelalesine kadar giden bir yolda bu yolun bir an evvel açılması gerektiğini söyledi.

Kozan'ın içme suyunu kuyulardan karşıladığını belirten Başkan Özgan, ciddi elektrik faturaları ödemek zorunda kaldıklarını hatırlatarak, "Yedigöze Barajı'ndan getirilecek içme suyu ihaleleri ne aşamada?" diyerek divandan bilgi istedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, Yedigöze Barajı İçme Suyu ihalesinin geçmiş dönemde yapıldığını hatırlatarak, "İlk ihale bedeli 311 milyon lira olan içme suyu projesinde işin yüzde 20'si bittiğinde para bitmişti. Eski projeye devam etseydik, ancak 1 milyar 652 milyon lira harcayarak tamamlayabilecektik. Bunun yerine yeni bir proje ile işi toplamda 285 milyon liraya bitireceğiz" diye cevap verdi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 61 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 10.09.2019