Başkanımız "Örtülen Tarih: Turgut Özal" Belgeselinde

Başkanımız "Örtülen Tarih: Turgut Özal" Belgeselinde

Belediye Başkanımız Musa Öztürk 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın hayatının anlatılacağı "Örtülen Tarih: Turgut Özal" belgeseli için kamera karşısına geçti. 

TRT Haber televizyonu için hazırlanan belgeselin çekimleri Başkanımızın makam odasında yapıldı. Uzun bir dönem 8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın koruma müdürlüğünü yapan Başkanımız, çekimler sırasında Özal ile ilgili anılarını ve birlikte geçirdiği yılları anlattı. 

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Türkiye'nin önünü açan, siyasi ve ekonomik olarak güçlenmesini sağlayan birçok önemli yatırıma imza attığını vurgulayan Başkanımız konuşmasında; "Koruma müdürlüğünü yaptığım 10 yıllık süreçte merhum Cumhurbaşkanımızla çok yakın çalıştık. Merhum Özal gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yaptığı hamleler ile ülke ekonomimize çağ atlatmış, mali olarak bize büyük zarar veren kaçakçılığın önünü tamamen kesmiştir." dedi. 

Başkanımız ile yapılan çekimlerin ardından belgesel ekibi ilçeden ayrıldı. TRT Haber için hazırlanan belgeselin yayın tarihinin ilerleyen günlerde belediye tarafından duyurulacağı belirtildi. 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 607 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 14.06.2017