Başkanımız Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yılını Kutladı

Başkanımız Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yılını Kutladı

Belediye Başkanımız Musa Öztürk, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm polis teşkilatı ve ailelerinin polis haftasını kutladı.

Mesajında gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polis Teşkilatının toplumsal huzurun korunması, halkın esenliği ve güvenliğini sağlamak için canı pahasını vazifesini yerine getirdiğini dile getiren Başkanımız, emniyet güçlerimizin her zaman fedakârca çalıştıklarını ifade etti.

Başkanımız; "Uzun yıllar görev aldığım Polis Teşkilatımız, 173 yıldır vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, insan hak ve özgürlüklerinin korunması, halkımızın huzur ve mutluluğu için mesai kavramı gütmeksizin vazifelerini yerine getirmektedir. Polis Teşkilatımız Osmanlı'dan Cumhuriyetimize intikal eden ender kurumlarımızdandır. Polislerimiz görevlerini yerine getirirken çağın gerekliliklerini de göz önünde bulundurmakta, sosyal - kültürel ve teknolojik gelişmeleri de yakından takip etmektedir. Halkımızın her zaman destekçisi olduğu Polis Teşkilatımızın 173. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu vesileyle vatan ve görev uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden teşkilat mensuplarımızı rahmetle ve saygıyla anıyor, gazi ve emeklilerimize şükranlarımı sunuyor, görevleri başındaki emniyet mensuplarımıza da çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 259 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 10.04.2018