Faydalı Mahallesi 541, 544, 547, 552, 644 ve 741 Parsellerin İmar Planı İlanı

Faydalı Mahallesi

Devamı...

Salmanlı Mahallesi 106 Ada 302,303,306,308 ve 309 Parsellerin İmar Planı İlanı

Salmanlı Mahallesi

Devamı...

Kozan Belediyesi Sürekli İşçi Kadrosuna/İşçi Statüsüne Geçirilecek İşçilerin Sözlü Sınav Sonuç Listesi

Sözlü Sınav Sonuç Listesi 1 Sözlü Sınav Sonuç Listesi 2  

Devamı...

İl Otlatma Planı Onayı Duyurusu

4342 Sayılı Mera Kanunu ve bu kanuna bağlı çıkartılan yönetmelik hükümleri çerçevesinde kabul edilen "İl Otlatma Planı" hakkındaki Valilik Makamı'nın 25/01/2018 Tarih ve 256771 Sayılı olurları yazımız ekinde sunulmaktadır. Ek Aşağıdadır İl...

Devamı...

Belediyemiz Taşeron Sınavı İtiraz Komisyonu Kararının Tebliğ Edilmesi Duyurusu

Valilik Yazı Eki 1 Valilik Yazı Eki 2

Devamı...

Kozan Belediyesi Sürekli İşçi Kadrosuna/İşçi Statüsüne Geçirilecek İşçilerin Sözlü Sınav Listesi

Özel Güvenlik Hizmet Alımı Listesi Temizlik İşleri Listesi Destek Personel Alım Listesi

Devamı...

Uygulama İmar Planı İlanı

İlçemiz Şevkiye mahallesi 1616 Ada 3 Parselde (25 Ada 12 Parsel) 1/1000 Ölçeklli Uygulama İmar Planı İlan Tutanağı İlan Meclis Kararları Büyükşehir Meclis Kararları Plan Örneği

Devamı...

Başkanımız Şantiye Şefliğimizi ve İmar Limited Şirketini Denetledi

Başkanımız Şantiye Şefliğimizi ve İmar Limited Şirketini Denetledi

Belediye Başkanımız Musa Öztürk belediyemizin birimlerini denetledi. Başkanımız denetimler kapsamında Şantiye Şefliğimizin ve belediyemiz iştiraki Kozan İmar Limited Şirketini ziyaret etti. 

İlk olarak Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı hizmet üreten ve Cumhuriyet Mahallesinde geniş bir alan üzerine kurulu olan Şantiye Şefliğimizi ziyaret eden Başkanımız çalışmaları yerinde inceledi. Şantiye Şefliğimizden sorumlu Başkan Yardımcımız Cengiz Yeşiloğlu, şantiye şefi ve ilgili birim müdürlerinden detaylı bilgi alan Başkanımız personel ile de yakından ilgilendi. Başkanımız, bims üretiminde kullanılan kalıpların yapıldığı demir atölyesindeki çalışmaları da yerinde denetledi. 

Başkanımız denetimleri kapsamında ikinci olarak Kozan İmar Limited Şirketini ziyaret etti. Şirket yönetimi ve çalışanları Başkanımıza yapılan hizmetleri anlattı. Başkanımız, parke taşı, bordür, yağmur oluğu, çit direği, beton büz ve bims üretimi hakkında bilgi aldı. İmar Limited Şirketi geçtiğimiz aylarda hizmete girdirdiği bims makinesi ile inşaat sektörü için de malzeme üretimine başlamıştı. Bims üretiminde görev alan mühendis, Başkanımıza bimsin inşaat sektöründe neden tercih edildiğini, doğaya faydalarını, günlük üretim kapasitesini ve şirkete maliyetini anlattı. 

Başkanımız Musa Öztürk, Şantiye Şefliğimizdeki ve belediyemiz iştiraki İmar Limited Şirketindeki incelemeleri hakkında bir açıklama yaptı. Başkanımız açıklamasında; "Şantiye Şefliğimiz ve İmar Limited Şirketimiz belediyemiz içerisinde düzenli olarak üretimin yapıldığı birimlerimiz arasında bulunuyor. Yeni Büyükşehir Yasasından dolayı kısıtlı imkanlarımız göz önüne alındığında elimizden geldiğince malzemelerimizi kendimiz üretmeye gayret gösteriyoruz. Yol ve altyapı çalışmalarında kullandığımız parke, bordür ve büzleri kendimiz üretiyor; park inşaatında kullandığımız birçok ürünü Şantiye Şefliğimizde yapıyoruz. Kozan'da ilk defa şirketimizde üretilen bims ve diğer ürünlerimiz inşaat sektörümüzden de ilgi görüyor. Nakliye maliyeti ortadan kalktığı için de inşaat sektörü şirketimizin ürettiği bimse yoğun ilgi gösteriyor. Çalışmalarımızda kullandığımız ürünlerin bir kısmını kendimiz yaptığımız için de kısıtlı imkanlarımıza rağmen hizmetlerimizde herhangi bir aksama yaşanmıyor." dedi. 

Belediyemizin ilçe merkezindeki ve köylerdeki çalışmaları aralıksız sürüyor. Geçtiğimiz hafta Andıl Caddesinde geniş kapsamlı bir yenileme, yol genişletme ve kavşak yapımına başlayan belediye ekiplerimizin, Varsaklar Mahallesindeki yağmur suyu drenaj hattı çalışmaları ve Karacaoğlan Mahallesindeki 7 bin 200 metrekarelik park inşaatı devam ediyor.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 505 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 22.02.2018