Belediyemiz Yayla Hazırlıklarına Başladı

Belediyemiz Yayla Hazırlıklarına Başladı

Belediyemiz, yaz aylarında yaylalarda sürdürdüğü trafiği engelleyen ağaçların budanması, ot temizliği ve ilaçlama çalışmalarına Horzum yaylasından başladı.

Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Şantiye, İlaçlama ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile birlikte yaz aylarında yoğun nüfus artışının yaşandığı Horzum yaylasında cadde ve sokak kenarlarında görüntü engelleyen ağaç dallarını budayarak, artan hava sıcakları sonucu büyüyen ve kuruyan otların kesimini yapıldı. Yaz aylarının sıcak günlerinde muhtemel yangın riskini azaltmak ve sürüngenlerin artmasını önlemek amacıyla ağaçlık alanlardaki otları kesen ekipler, çevrede temizlik yaptı.  Kozan Belediyesi ilaçlama ekibi ise ot temizliği yapılan bölgelerde, dere yataklarında, kamu kurumlarının bahçelerinde ve evlerde haşere ve böceklere karşı ilaçlama çalışması başlattı.

HORZUM YAYLASI YAZA HAZIR

Belediye Başkanımız Musa Öztürk Haziran ayı ortalarından itibaren ilçe merkezinden başlayacak göçler öncesinde çevre temizliği ve ilaçlama yapılan Horzum yaylasını sezona hazır hale getirdiklerini ifade etti. Başkanımız yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Kozan Belediyesi olarak yaylacı vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir yaz geçirmeleri için çalışmalarımıza Horzum yaylamızdan başladık.  Yayla sezonu öncesinde yaylalarımızda yabani otların temizliği, budama, bozulan yolların bakımı ve ilaçlama çalışması başlattık. Kozan Belediyesi olarak yaylacılarımızın iyi bir tatil dönemi geçirmeleri için tüm yaylalarımızda vatandaşlarımızın rahatı için gereken tüm çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Amacımız yaylacılarımızın güven içerisinde huzurlu bir yayla sezonu geçirmelerini sağlamak" dedi.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 431 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 05.06.2018