Belediyemizden Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

Belediyemizden Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

Ünlü sunucu - yazar Ayşenur Yazıcı  yarın Kozan'da söyleşi yapacak. 

Belediyemiz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 

Belediyemiz ekipleri bu gün ilçe merkezindeki mahallelleri ziyaret ederek kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Şevkiye Mahallesine kurulan halk pazarını ziyaret eden ekipler, esnaf ve vatandaşlara Belediye Başkanımız Musa Öztürk adına hediyeler takdim etti.

 

Belediye Başkanımız Musa Öztürk 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen etkinlikler hakkında bir açıklama yaptı. Ünlü yazar ve sunucu Ayşenur Yazıcı'nın Kozan'da söyleşi ve imza etkinliğine katılacağını dile getiren Başkanımız açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Maalesef her gün kadın cinayetlerinin yaşandığı, kadına şiddetin engellenemediği, çocuk gelinlerin sayısının günden güne arttığı zor bir dönemden geçiyoruz. Portakal bahçelerinde yevmiye ile çalışarak yavrularına bakan analarımız, pazarda sattığı sütle, yumurtayla kızlarını okutmaya çalışan bacılarımız, içinde bulunduğu zor şartlardan okuyarak kurtulmayı hedefleyen kızlarımızın bizlere Allah'ın emaneti olduğunu aklımızdan bir an bile çıkarmamalıyız. Biz de Belediye olarak kadınlarımız için bir dizi etkinlik düzenliyoruz. Ekiplerimiz bu gün mahallelerimizi ve halk pazarımızı ziyaret ederek kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Yarın da Sayın Ayşenur Yazıcı'nın katılımı ile söyleşi ve kitap imza etkinliğine ev sahipliği yapacağız. Bütün kadınlarımızı etkinliğimize davet ediyoruz." 

Ayşenur Yazıcı'nın katılımı ile düzenlenecek olan söyleşi ve kitap imza etkinliği yarın saat 14:00'te Belediye Sinema Salonumuzda yapılacak.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 473 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 07.03.2018