Belediyemizin Bahar Kursları Başladı

Belediyemizin Bahar Kursları Başladı

Belediyemizin bahar dönemi girişimcilik ve gümüş işleme kursları başladı. İŞKUR İl Müdürlüğü, KOSGEB İl Müdürlüğü ve Kozan Halk Eğitim Merkezi desteği ile düzenlenen kurslar  Belediyemiz Hayat Boyu Eğitim Merkezinde açıldı. 

Belediyemizin açtığı ilk kurs KOSGEB Girişimcilik Kursu oldu. İŞKUR İl Müdürlüğü'nün desteği ile geçen hafta açılan kursun protokolünü Belediyesi Başkan Yardımcımız Mustafa Duru imzalamıştı. KOSGEB Girişimcilik kursunun ilkine 25 kursiyer katıldı. 19 Mart'ta başlayan kursların 6 Aralıkta tamamlanması ve toplam 10 adet girişimcilik kursunun açılması hedefleniyor. 

Hayat Boyu Eğitim merkezimizde bahar döneminde açılan ikinci kurs Kozan Halk Eğitim Merkezi'nin doesteği ile açılan Gümüş İşleme - Takı İmalatı Kursu oldu. 15 kursiyerin katıldığı ve yaklaşık 5 ay sürmesi planlanan kursta dersler dün başladı. Belediyemiz Hayat Boyu Eğitim Merkezinde geçtiğimiz yıl da KOSGEB Girişimcilik kursları ve gümüş işleme kursu açılmıştı. 

Belediye Başkanımız Musa Öztürk, belediyenin Avrupa Birliği fonlarından aldığı destekle kurduğu merkezde kursların yıl boyunca devam ettiğini söyledi. Başkanımız açıklamasında; "Geçtiğimiz yıl Dünya Kadınlar Gününde açılışını yaptığımız merkezimizde İŞKUR, KOSGEB ve Kozan Halk Eğitim Merkezimizin desteği ile düzenli olarak kurslar açıyoruz. Kurslarımız kadınlarımızdan büyük ilgi görüyor. Açılan kurslar arasında biçki - dikiş, bilgisayar, ahşap süsleme, kuaförlük, girişimcilik ve gümüş işleme kursları bulunuyor. Merkezimizden desteğini esirgemeyen kurumlarımıza ve kadınlarımıza teşekkür ediyoruz." dedi. 

Belediyemiz Hayat Boyu Eğitim Merkezi 8 Mart 2017 Dünya Kadınlar Gününde büyük bir törenle hizmete açılmıştı. Merkezden geçtiğimiz 1 yıl içerisinde yaklaşık 800 kursiyer mezun oldu, 15 kursiyer de kendi işyerini kurdu.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 887 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 27.03.2018