Belediyemizin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

Belediyemizin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

Belediyemizin KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 19 Mart'ta başlayacak. 

Belediye Başkanımız Musa Öztürk'ün girişimleri ile Belediyemiz ve Adana Çalışma - İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında bu hafta içerisinde eğitimlerle ilgili bir protokol imzalandı. Belediyemiz, İŞKUR İl Müdürlüğü ile imzaladıgı protokolle 10 adet KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine ev sahipliği yapacak. Belediyemiz Hayat Boyu Eğitim Merkezinde düzenlenecek kursların ilki 19 Mart 2018 Pazartesi günü başlayacak. 

Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Duru tarafından imzalanan protokol kapsamında 10 adet kurs açılacak. Kurslar kapsamında 250 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek. Geçtiğimiz yıldan bu yana Belediyemiz Hayat Boyu Eğitim Merkezinde girişimcilik eğitimi alan kadın kursiyerlerden 10'u kendi işyerini açtı. 

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlenecek olan eğitimde, iş planı hazırlama, pazar araştırması, üretim planlaması, yönetim planlaması, finansal planlama gibi konular ele alınacak. 32 saatlik eğitimin sonunda girişimci adaylarının iş planlarını oluşturmaları istenecek. Eğitimi tamamlayan girişimci adayları KOSGEB'in sıfır faizli hibe programlarından yararlanma imkanı bulacak.

Belediyemizden yapılan açıklamaya göre eğitime katılmak isteyenlerin Hayat Boyu Eğitim Merkezi, belediye Hilal Masası veya www.iskur.gov.tr adresine başvurmaları gerekiyor.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 426 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 09.03.2018