Faydalı Mahallesi 541, 544, 547, 552, 644 ve 741 Parsellerin İmar Planı İlanı

Faydalı Mahallesi

Devamı...

Salmanlı Mahallesi 106 Ada 302,303,306,308 ve 309 Parsellerin İmar Planı İlanı

Salmanlı Mahallesi

Devamı...

Kozan Belediyesi Sürekli İşçi Kadrosuna/İşçi Statüsüne Geçirilecek İşçilerin Sözlü Sınav Sonuç Listesi

Sözlü Sınav Sonuç Listesi 1 Sözlü Sınav Sonuç Listesi 2  

Devamı...

İl Otlatma Planı Onayı Duyurusu

4342 Sayılı Mera Kanunu ve bu kanuna bağlı çıkartılan yönetmelik hükümleri çerçevesinde kabul edilen "İl Otlatma Planı" hakkındaki Valilik Makamı'nın 25/01/2018 Tarih ve 256771 Sayılı olurları yazımız ekinde sunulmaktadır. Ek Aşağıdadır İl...

Devamı...

Belediyemiz Taşeron Sınavı İtiraz Komisyonu Kararının Tebliğ Edilmesi Duyurusu

Valilik Yazı Eki 1 Valilik Yazı Eki 2

Devamı...

Kozan Belediyesi Sürekli İşçi Kadrosuna/İşçi Statüsüne Geçirilecek İşçilerin Sözlü Sınav Listesi

Özel Güvenlik Hizmet Alımı Listesi Temizlik İşleri Listesi Destek Personel Alım Listesi

Devamı...

Uygulama İmar Planı İlanı

İlçemiz Şevkiye mahallesi 1616 Ada 3 Parselde (25 Ada 12 Parsel) 1/1000 Ölçeklli Uygulama İmar Planı İlan Tutanağı İlan Meclis Kararları Büyükşehir Meclis Kararları Plan Örneği

Devamı...

Belediyemizin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

Belediyemizin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

Belediyemizin KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 19 Mart'ta başlayacak. 

Belediye Başkanımız Musa Öztürk'ün girişimleri ile Belediyemiz ve Adana Çalışma - İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında bu hafta içerisinde eğitimlerle ilgili bir protokol imzalandı. Belediyemiz, İŞKUR İl Müdürlüğü ile imzaladıgı protokolle 10 adet KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine ev sahipliği yapacak. Belediyemiz Hayat Boyu Eğitim Merkezinde düzenlenecek kursların ilki 19 Mart 2018 Pazartesi günü başlayacak. 

Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa Duru tarafından imzalanan protokol kapsamında 10 adet kurs açılacak. Kurslar kapsamında 250 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek. Geçtiğimiz yıldan bu yana Belediyemiz Hayat Boyu Eğitim Merkezinde girişimcilik eğitimi alan kadın kursiyerlerden 10'u kendi işyerini açtı. 

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlenecek olan eğitimde, iş planı hazırlama, pazar araştırması, üretim planlaması, yönetim planlaması, finansal planlama gibi konular ele alınacak. 32 saatlik eğitimin sonunda girişimci adaylarının iş planlarını oluşturmaları istenecek. Eğitimi tamamlayan girişimci adayları KOSGEB'in sıfır faizli hibe programlarından yararlanma imkanı bulacak.

Belediyemizden yapılan açıklamaya göre eğitime katılmak isteyenlerin Hayat Boyu Eğitim Merkezi, belediye Hilal Masası veya www.iskur.gov.tr adresine başvurmaları gerekiyor.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 174 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 09.03.2018