Çamurdan Konağı Restore Ediliyor

Çamurdan Konağı Restore Ediliyor

Çamurdan Konağını Restorasyona Hazır

Belediyemizin 2018 yılı Çukurova Kalkınma Ajansı Turizmin Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Programına başvurusunu yaptığı "Çamurdan Konağı Restorasyon Projesi" destek almaya hak kazandı.

Çamurdan ailesine ait olan Çamurdan Konağı kısa süre önce  Belediyemize hibe edilmiş, Belediye Dış İlişkiler Müdürlüğümüz ve Fen İşleri Müdürlüğümüzün ortak çalışması ile 12 Nisan'da Çukurova Kalkınma Ajansına sunulmuştu.  Belediyemiz yetkilileri 2018 yılı Çukurova Kalkınma Ajansı Turizmin Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Programına yapılan başvuru ile, Adana Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından tescillenen tarihi Çamurdan Konağı'nın restorasyonunun yapılacağını ve konağın Kozan Belediyesi Turizm Tanıtım Ofisi olarak hizmet vermeye başlayacağını bildirdi.

Kozan Belediyesi olarak restorasyon projelerine devam etmeyi hedeflediklerini dile getiren Belediye Başkanımız Musa Öztürk, Belediyemiz Yapıcı Konağı Restorasyon Projesi ve Yiğenoğlu Sokağı Sağlıklaştırma Projesi için Çukurova Kalkınma Ajansından önemli destek almıştı.  Belediyemizin hayata geçirmeyi hedeflediği projeler kapsamında Çamurdan Konağının restore edilerek turizm ofisi olarak hizmete sunulması da bulunuyordu. Büyük uğraşlar neticesinde o proje ile de alnımızın akıyla çıktık. Çukurova Kalkınma Ajansından geçen projemiz kapsamında Çamurdan Konağı Restorasyon çalışmalarına kısa süre içerisinde başlayacağız. Göreve geldiğimiz günden itibaren Kozan'ımızın tarihi mekanlarına sahip çıkıyoruz diyen Başkanımız, bundan sonra da yeni projeler ile yolumuza devam edeceğiz dedi.

Belediyemiz 30 Mart 2018'de restorasyon çalışmalarını tamamladığı tarihi Yiğenoğlu Sokağı ve Yapıcı Konağının açılışını yapmıştı. Belediye Başkanımız Musa Öztürk'ün ev sahipliğinde düzenlenen açılış kent protokolünden ve vatandaşlardan büyük ilgi görmüştü. 

 

 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 1187 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 16.10.2018