Belediye Gelir Müdürlüğünden Duyurulur

2020 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit ödemesi 30.11.2020 Pazartesi günü sona ermektedir. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksitini 30.11.2020 Pazartesi gününe kadar yatırmaları...

Devamı...

DUYURU Bina Yöneticilerinin dikkatine; Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan asansörlerin 2020 yılı için Yıllık Periyodik Kontrollerine 16 KASIM PAZARTESİ günü başlanacaktır.

DUYURUYUNUN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Devamı...

AÇIK ARTIRMA İLE SATIŞ İLANI

İlçemiz Şevkiye Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre açık arttırma suretiyle satışı yapılacaktır. İLAN METNİ

Devamı...

DUYURU !!! İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 8 adet Taşınmaz 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 3 yıllığına k

İHALE EKİ İÇİN TIKLAYINIZ

Devamı...

Dağılcak Tabiat Parkı'na ziyaretçi akını

Dağılcak Tabiat Parkı'na ziyaretçi akını

Kozan'da hafta sonu termometrelerin 40 derecenin üzerine seyretmesi ile aylardır evde bunalan vatandaşlar, Kozan Belediyesi Dağılcak Tabiat Parkı'na akın etti.

Sosyal mesafe kuralları çerçevesinde tabiat parkını ziyaret ederek doğanın keyfini çıkarmak isteyen vatandaşlar, metrelerce araç kuyruğu oluşturdu. Kozan'da bulunan Dağılcak Tabiat Milli Parkı pandemi tedbirleri kapsamında kapalı olmasının ardından 1 Haziran'da kapılarını doğa tutkunlarına açtı. Hafta sonunu doğa ile baş başa geçirmek isteyen vatandaşlar, Dağılcak Tabiat Parkı'na akın etti. Ormanın içinde doğal kaynak suyunun şarıl şarıl aktığı parkta vatandaşlar, aileleri ile dinlenirken piknik yapmalarına izin verilmedi. Milli park tesislerinde sosyal mesafe kuralları çerçevesinde dinlenen ailelerin en çok çocukları aylar süren evde kalma sürecinin ardından suya akın etti.

Kozan Belediyesi Dağılcak Tabiat Parkı İşletme Müdürü Rıfat Akşahin, korona virüs tedbirleri kapsamında misafirleri 1 Haziran itibari ile ağırlamaya başladıklarını kaydederek hafta sonu aşırı sıcaklar nedeni ile vatandaşların yaylalara, serin yerlere akın ettiğini kaydetti.Piknik yapmanın bir sürede daha olmayacağını sosyal mesafe ve hijyen çerçevesinde doğa tatilinin yapılabileceğini kaydeden Akşahin, " Vatandaşlarımız sosyal mesafeye duyarlı. Evde bunalan halkımız Dağılcak tesislerine akın ettiler. Bol oksijen ve huzurlu bir şekilde tatil yapıyorlar. Daha titiz hassas olurlarsa daha güzel olacak. Zorunlu olmadıkça evden çıkmasınlar. bu hafta sonu yüzlerce kişiyi ağırladık. Sosyal mesafe kurallarına da oldukça duyarlı bir tatil yaptılar" dedi.

Dağılcak tabiat parkına sadece ilçeden değil Adana'dan ve diğer ilçelerden yüzlerce doğa tutkunu ve sporcusu da gelerek hafta sonu doğa ile bir arada geçirdi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 6402 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 08.06.2020