Doğalgaz Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Doğalgaz Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor

Belediyemiz ile Aksa Gaz Dağıtım A.Ş. firması tarafından yapılan protokol kapsamında başlayan  doğalgaz boru döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 

Şu an aralıksız bir şekilde çalışmaların devam ettiğini belirten Belediye Başkanımız Musa Öztürk "İlçemizde kalıcı projelerin kazandırabilmesi için büyük çabalar sarf ettik, ediyoruz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz her sözü tek tek yerine getirerek, ilçemizi yaşanır bir kent haline getirmeye çalışıyoruz.

Çalışmaları yakından takip eden  Belediye Başkanımız Musa Öztürk yönetime geldikleri günden itibaren takipçisi oldukları Kozan'a doğalgaz kazandırma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.  Başkanımız, "Halkımıza vermiş olduğumuz sözlerin arkasındayız. Hepsini etap etap yerine getiriyoruz. Belediye Meclisinde de AK Partili ve MHP'li meclis üyesi arkadaşlarımızın bize  vermiş olduğu yetki ile Aksa Gaz ile oturup protokolünü yapmıştık. Aksa Gaz'ın vermiş olduğu taşeron firma ilçe de çalışmalarını sürdürüyor.  

Çalışmanın üç etap halinde gerçekleşeceğini belirten Başkanımız, "Çalışmanın birinci etabı 22 km'lik bir alana borular döşenip aboneler kayıt olacak ve 22 km'lik bir alan bu işten ilk olarak nasibini alacak. Arkasından ise kalan kısımlar tamamlanacak ve Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi muasır medeniyete ulaşacak ve Kozan Doğalgaza kavuşacak. 

"Doğalgaz medeniyet ve uygarlık demektir diyen Başkanımız, Bu yatırım sayesinde hem vatandaşımızın bütçesi kar edecek hem de özellikle kış aylarındaki hava kirliliğinin önüne geçilecek. Çevreci, ekonomik bir yakıt olan doğalgazın Kozan'ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Aksa Gaz yetkilileri ilçe genelinde şu ana kadar 20 km doğalgaz borusunun döşeme işleminin tamamlandığını belirttiler.

 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 1232 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 26.09.2018