Hayır Çarşımız Kapılarını Çocuklara Açıyor

Hayır Çarşımız Kapılarını Çocuklara Açıyor

Belediyemiz Hayır Çarşısı bayramda kapılarını çocuklar için açıyor.

Yardıma muhtaç aile fertlerinin, giyim başta olmak üzere bir çok ihtiyacını karşılayan Belediyemiz Hayır Çarşısı yaklaşan Kurban Bayramı  arifesinde kapılarını ihtiyaç sahibi çocuklara açacak.

Göreve geldiği ilk günden bugüne denk Hayır Çarşısındaki faaliyetleri artırarak devam ettiren Belediye Başkanımız Musa Öztürk " Bayramlar çocukların en mutlu oldukları andır. " dedi.

Gerçekleşecek olan faaliyet ile ilgili olarak bir dizi açıklamalarda bulunan Başkanımız Musa Öztürk Kurban Bayramı'nın paylaşmak olduğuna vurgu yaparak,  tüm vatandaşları paylaşmak duygusunu yaşamaya davet etti. Kurban Bayramı öncesi geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı Hayır Çarşısı aracılığı ile mutlu edeceklerini açıkladı.

Başkanımız" bilindiği üzere sosyal belediyecilik bizim belediyecilik anlayışımızın olmaz ise olmazlarından. Bir alt yapı, bir doğal gaz ne kadar önemli ise sosyal belediyecilikte o kadar önemlidir. Göreve geldiğimiz günden buyana sosyal belediyeciliğimizden hiç taviz vermedik. Belediyemiz bünyesinde kurulan Aşevinde günde 3500 kişiye sıcak yemek  ve 5000 ekmek ikramında bulunuyoruz. "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile her zaman iç içe olduk, olmaya da devam edeceğiz" diyen Başkanımız yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Hayır Çarşısı'nda ki çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Başkanımız" Her çocuk bayramlık  ister
Bayramların birlik, beraberlik ve dayanışma günleri olduğunu hatırlatan Başkanımız  "Bayramlar insanlar arasında ki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. " En önemlisi çocukların bayram sevincini yaşması ve rengarenk bayramlıklar giyebilmesidir. Bu manada hayır çarşımız çeşit çeşit ayakkabı ve kıyafetlerle, çocuklarımıza bayram sevincini yaşatmaya hazır. Bu sebeple Hayır Çarşımız  arife günü sadece ihtiyaç sahibi çocuklarımıza hizmet verecektir.

 Belirli aralıklarla içerisindeki ürünlerin yenilendiği hayır çarşımızı bölgemizdeki hayırsever esnaf, sanayici ve iş adamı arkadaşlarımızın her türlü yardımları ve destekleri ayakta tutuyor. Unutmayın yaşı, cinsiyeti, dini, dili, ırkı ne olursa olsun; her çocuk bayramlık ister. Çocukların yüzlerinde gülümseme oluşturmak, onları bayram sabahına mutlulukla uyandırmak Kozan Belediyesi Hayır Çarşısı'na bağış yapmanızla mümkün." dedi.

Belediyemiz Hayır Çarşısı Cami Kebir ( Büyük Cami Civarı) caddesinde hizmet veriyor.

 

 

 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 727 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 10.08.2018