İlçemiz Aslanpaşa ve Tufanpaşa Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 27.08.2019 tarihinde saat 16.00 da açık arttırma suretiyle kiralaması yapılacaktır.

İhale Eki için tıklayınız

Devamı...

Geri Dönüşüm Atık Toplama İhale İlanı

Geri Dönüşüm Atık Toplama İhale İlanı

Devamı...

2019 YILI CANLI HAYVAN KG FİYATI

Belediyemiz 2019 yılı Kurban bayramı canlı hayvan kg fiyatı; büyük baş 20 TL, küçük baş (koyun,keçi) 23 TL olarak belirlenmiştir.

Devamı...

İHALE İLANI

İHALE İLANI KOZAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI 1-İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 10 adet taşımaz 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif...

Devamı...

KOZAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME SINAVI DUYURUSU

İLAN EKİ

Devamı...

KARACAOĞLAN HEYKELİ YENİ YERİNDE

KARACAOĞLAN HEYKELİ YENİ YERİNDE

KARACAOĞLAN HEYKELİ YENİ YERİNDE

Kozan Belediyesi tarafından Dönemin Kültür ve Turizm bakanı Atilla Koç'un katılımı ile 2007 yılında Hastane kavşağında açılışı gerçekleştirilen,2017 yılında sökülerek atıl vaziyette bırakılan Karacaoğlan heykeli Kozan Kent Müzesi bahçesine tekrar dikildi.

Dönemin Kültür ve Turizm bakanı Atilla Koç'un katılımı ile 2007 yılında Hastane kavşağında açılışı gerçekleştirilen ve  2017 yılına kadar hastane kavşağında bulunan Karacaoğlan Heykeli yerinden sökülmüş, atıl vaziyette Kozan Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'ne bırakılmıştı.

Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan'ın talimatları doğrultusunda atıl vaziyette bekletilen Karacaoğlan Heykelinin bakım ve onarımı yapılarak Karacaoğlan Kütüphanesi yanında bulunan  Kozan Kent Müzesi bahçesine yerleştirildi.

Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan; " Çukurova bölgesinin yetiştirdiği ve Feke ilçesine bağlı Gökçeli mahallesinde doğan ve ünü Tüm Türkiye'ye yayılan  önemli bir değerimiz olan Ünlü halk ozanı  Karacaoğlan'ın heykelini yıllar önce dönemin Kültür ve Turizm Bakanımızın da katılımı ile hastane kavşağında açılışını yapmıştık. Ancak aradan geçen uzun zaman sürecinde heykel yerinden sökülerek atıl vaziyette belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü bahçesinde bekletiliyordu. Kozan Belediyesi olarak önemli değerimiz olan Karacaoğlan'ın heykelinin yeniden tadilatını yaparak Karacaoğlan halk kütüphanesi  ile Kozan Kent Müzesi bahçesindeki alana diktik ve çevre düzenlemesini de gerçekleştireceğiz"dedi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 156 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 31.07.2019