Belediye Gelir Müdürlüğünden Duyurulur

2020 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit ödemesi 30.11.2020 Pazartesi günü sona ermektedir. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksitini 30.11.2020 Pazartesi gününe kadar yatırmaları...

Devamı...

DUYURU Bina Yöneticilerinin dikkatine; Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan asansörlerin 2020 yılı için Yıllık Periyodik Kontrollerine 16 KASIM PAZARTESİ günü başlanacaktır.

DUYURUYUNUN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Devamı...

AÇIK ARTIRMA İLE SATIŞ İLANI

İlçemiz Şevkiye Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre açık arttırma suretiyle satışı yapılacaktır. İLAN METNİ

Devamı...

DUYURU !!! İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 8 adet Taşınmaz 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 3 yıllığına k

İHALE EKİ İÇİN TIKLAYINIZ

Devamı...

Kozan Belediyesi 2020 yılında merkez veya kırsalda ihtiyaçları karşılamaya özen gösterdi

Kozan Belediyesi 2020 yılında merkez veya kırsalda ihtiyaçları karşılamaya özen gösterdi

Kozan Belediyesi 2020 yılında merkez veya kırsal ayırt etmeksizin bütün noktalarında ihtiyaçları karşılamayı özen göstererek vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalara ara vermeden devam etti.

 

Kozan Belediyesi Fen işleri müdürlüğü yol şantiye ekipleri, çalışır-yürür araç ve iş makinelerini planlı bir şekilde kullanarak; şehir merkezinden en uzak mahalle olan Yukarıkeçili mahallesine kadar iş makinelerini taşıyarak tüm noktalara ulaşmaya gayret etti.

 

Vatandaşların talep ve istekleri doğrultusunda programını yapan ekipler 2020 yılında bozulan yollarda başta yama çalışması olmak üzere merkez'de 4 bin ton, köy yollarında ise 3 bin ton malzeme ile yolları kullanılabilir hale getirmek için çaba sarf etti. Ayrıca şehir merkezinde altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan parke yollarda da 6 bin m2 tamir yapıldı.

 

Bozulan yolların çoğunda tesviye çalışması yapılarak mıcır asfalt serme işlemleri gerçekleştirildi. İlçe merkezi başta olmak üzere birçok noktada 22 bin m2 yol yeni mıcır ile kaplandı. Merkez mahallerde ayrıca 6100 m2 alana asfalt serme işlemi de yapıldı.

Köy yollarında da yine toplamda 16 bin myola mıcır malzeme serme işlemi gerçekleştirildi.

Birçok yeni yolun açıldığı kırsal mahallelerde 73 bin ton malzeme ile yol kumlama ve tesviye çalışması yapıldı.

Yol şantiye ekiplerinin çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanı Kazım Özgan;  "Kozan merkez ve kırsalda Belediyenin ağır borç yükü olmasına rağmen elimizden geldiği kadarı ile bozuk, çukurlu yol bırakmadan hepsine yama yapmaya öze gösterdik. Şehir merkezindeki birçok yerde yama asfalt çalışması yaparak vatandaşlarımıza zorluk yaşatmamaya özen gösterdik.2021 yılında Allah izin verirse mıcır asfalt serme miktarını ise 3 katı çoğaltmak için planlarımız yaptık. Yine şehir merkezinde ve kırsalda giremediğimiz mahallerimiz var, buralarda önümüzdeki yaz aylarında asfalt serme işlemi yapacağız." dedi. 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 1206 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 31.12.2020