Belediye Gelir Müdürlüğünden Duyurulur

2020 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit ödemesi 30.11.2020 Pazartesi günü sona ermektedir. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksitini 30.11.2020 Pazartesi gününe kadar yatırmaları...

Devamı...

DUYURU Bina Yöneticilerinin dikkatine; Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan asansörlerin 2020 yılı için Yıllık Periyodik Kontrollerine 16 KASIM PAZARTESİ günü başlanacaktır.

DUYURUYUNUN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Devamı...

AÇIK ARTIRMA İLE SATIŞ İLANI

İlçemiz Şevkiye Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre açık arttırma suretiyle satışı yapılacaktır. İLAN METNİ

Devamı...

DUYURU !!! İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 8 adet Taşınmaz 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 3 yıllığına k

İHALE EKİ İÇİN TIKLAYINIZ

Devamı...

Kozan Belediyesi  Sokak hayvanları için mama noktaları oluşturuldu

Kozan Belediyesi Sokak hayvanları için mama noktaları oluşturuldu

Kozan Belediyesi Hayvan Barınağı ekipleri, sokak hayvanları için şehrin belirli noktalarında mama noktaları oluşturdu.

Hayvan severler tarafından alınan geri dönüşler ile sokak hayvanlarımızın topluca bulundukları bölgeler tespit edilerek, bu alanlara mama ve su kapları yerleştirilerek sabitlendi.

Barınak dışında kalan hayvanlarımızın belirli zamanlarda beslendiğini belirten barınak sorumlusu Sevilay Dağlı; " Bu uygulama ile hayvan sever vatandaşlarımız da yerleştirdiğimiz bu kaplara kuru mamalar ile takviye yapabilecekler, şu an Atatürk, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ile Büyük Cami, Göç Yolu ve Hastane Kavşağı gibi yerlerde kendimize 5-6 tane bölge belirledik.  Uygulamayı bir ön çalışma gibi görüyoruz.  Halkımızın memnun olması durumunda bu noktaları çoğaltmak ve geliştirmek istiyoruz."dedi.

Veteriner Hekim Altuğ Gezer ise ilçemizdeki kısırlaştırmaya uygun olan tüm köpeklerin kısırlaştırıldığı aktarırken bu sayının yıllık 350 ile 400 arasında değiştiği tedavi edilen hayvan sayısının ise çok daha fazla olduğunu belirtti.

 

Kozan Belediyesi Başkan Yardımcısı Arif Dağlı da barınağın çalışmalarını yakından takip ederek, sık sık ziyarette bulunduğunu belirterek;  "Barınak için Kozan Belediyesi olarak elimizdeki imkânları zorluyoruz, yeni yapılan mama noktalarının kış mevsimi ile birlikte hayvanlarımızın temiz beslenmeleri için gerekli olduğunu düşündük, umarım hayvan severler de bu noktalara ilgi gösterir. Köpeklerimizin sadece beslenmesi yok, bu hayvanların toplanması, aşılanması, kısırlaştırılması, sağlığı, yarası beresi birçok bakımı var bu işlerle  hem maddi hem de emek anlamında yetişebildiğimiz kadar ilgileniyoruz." Dedi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 481 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 12.01.2021