Kozan'da Canlı Hayvan Kilogram Satış Fiyatı Açıklandı

Kozan'da Canlı Hayvan Kilogram Satış Fiyatı Açıklandı

Belediyemiz yaklaşan Kurban Bayramı nedeni ile belirlediği canlı hayvan satış fiyatlarını açıkladı. 

21 Ağustos 2018 Salı günü başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde satışa sunulacak olan büyük ve küçük baş hayvanların kilogram satış fiyatları Belediyemiz tarafından belirlendi. Belediye Başkanımız Musa Öztürk'ün başkanlığında toplanan belediyemiz encümeninde alınan karara göre canlı hayvanın kilogram satış fiyatları belirlendi. Buna göre Keçi 20, Koyun 19 ve Büyükbaş 17 TL'den satışa çıkacaktır.

Kozan'da kurbanlık satışının da Belediyemiz canlı hayvan pazarında yapılacağı, ilçe merkezinde satış yapanlar hakkında ise 5199 sayılı yasanın ilgili maddeleri gereğince yasal işlem uygulanacağı belirtildi. 

Belediye Başkanımız Musa Öztürk, ilçe sakinlerinin Kurban Bayramını mutlu ve huzurlu geçirmelerini sağlamak için gerekli hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Başkanımız, cadde ve sokak gibi vatandaşların ortak kullandıkları bölgelerde halk sağlığını korumak ve çirkin görüntülere mahal vermemek için hayvan satışına izin vermeyeceklerini, kurbanlık satışının canlı hayvan pazarında yapılacağını dile getirdi. 

Kozan'da kurban kesim alanları da ilerleyen günlerde belediye tarafından açıklanacak.

 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 1693 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 09.08.2018