Kozan'da Kaçak İçkiye Geçit Yok

Kozan'da Kaçak İçkiye Geçit Yok

Belediyemiz Zabıta ekipleri şehir genelinde kaçak içki denetimi yaptı.

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri yılbaşından önce denetim yaparak işyerlerinde incelemelerde bulundu. Zabıta ekiplerimiz ilçe de bulunan  işyerlerine 2019  yılına ait belediyemiz takvimi  ve belediyemizin faaliyetlerinin bulunduğu tanıtım dergisi hediye etti..


Tüketicilerin sağlıklı ve hijyenik şartlarda üretilmiş ürünler tüketebilmesi için yılın son günlerinde denetimlerini sıklaştıran zabıta ekiplerimiz, şehir merkezinde faaliyet gösteren tekel bayi, kuruyemişçi, pastane, fırın, kasap, şarküteri ve lokantalarda denetim gerçekleştirdi. Ekipler ilçe genelinde faaliyet gösteren tekel bayileri kaçak içki satmamaları konusunda uyardılar. Kullanılan ve satışa sunulan gıdaların sağlıklı olup olmadığını, hijyen şartlarına uygunluğunu, son tüketim tarihlerini ve iş yerinin ticari faaliyet gösterebilmesi için temin etmesi gereken belgeleri kontrol eden ekipler, uygunsuz olan iş yerlerine de cezai işlem uyguladı. Yıl boyunca rutin denetimlerini sürdüren zabıta halk sağlığı için uygulamanın yeni yılda da hız kesmeden devam edeceğini dile getirdi. Bazı işyerlerinde görülen eksiklikler için işyeri sahibine uyarılarda bulunan ekipler, eksikliklerin kısa sürede tamamlanmasının gerekliliğini belirtti.

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgi veren Belediye Başkanımız Musa Öztürk, işyerlerinde uyguladıkları denetimlerin amaçlarının ceza yazmak değil işyerlerinin ve imalathanelerin uygun şartlarda çalışmalarını ve eksiklerini gidermelerini sağlamak olduğunu ifade etti. Özellikle ülke genelinde kaçak içki satışları ile vatandaşların hayatlarını kaybettiğini belirten Başkanımız Öztürk, ekiplerimiz bu gibi olayların Kozan'da yaşanmaması için 7/24 denetimlerine devam ediyor dedi.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 245 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 31.12.2018