Kozan'da Parklar Yaza Hazırlanıyor

Kozan'da Parklar Yaza Hazırlanıyor

Belediyemiz ilçe  genelindeki parklarda bakım ve peyzaj çalışması yaparak yaza hazırlıyor.

Kozan Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından havaların ısınmasıyla birlikte ilçe genelinde bulunan parklarda genel peyzaj, bakım ve onarım çalışmalarına başladı. İlçe genelindeki parklarda ve dinlenme alanlarında hummalı çalışmalara imza atan ekipler, vatandaşların ve çocukların daha ferah ve rahat ortamlarda yaşam sürdürebilmesi için alanları baştan aşağı yeniliyor.

Parklarda bulunan oyun grupları, park çevresi, yeşil alan ve ışıklandırma gruplarının değişimini ve onarımını gerçekleştiren belediye ekipleri devamında mevsimlik çiçek dikimine başlayacağı kaydedildi.

Parkların yeniden elden geçirildiğini belirten Başkanımız, "Kozan Belediyesi olarak Ramazan Ayının ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sürekli vakit geçirdiği parklarımızı program dâhilinde eksiklerini yeniliyoruz. Parklarımızda bulunan oyun grupları, yeşil alanlar, park zeminleri ve aydınlatma gruplarımızı tamamen yenileyerek ilçemizde bulunan parklarımızı yaz ayına hazırlıyoruz. Parklarımızda bulunan oyun gruplarının ve dinlenme alanlarına vatandaşların kendi eşyaları gibi sahiplenerek korunması gerekmektedir. Sonuçta bu park alanları kendilerine aittir. Özelliklede Ramazan Ayı içerisinde en çok vakit geçirecekleri mekanlarda biride parklar olacaktır" dedi.

Başkanımız "Bu vesileyle de Ramazan Ayı'nın tüm esnafımıza ülkemize ve bütün insanlığa güzellikler getirmesini aynı zamanda bereketli ve bol kazançlı geçmesini temenni ediyorum" diye konuştu.  

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 135 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 06.05.2019