Kozan'da Parkların Aydınlatma Lambalarına Zarar Verildi

Kozan'da Parkların Aydınlatma Lambalarına Zarar Verildi

Kozan'da Ağlıboğaz Mahallesinde bulunan Şehit Tank Uzman Çavuş Ziya Özkozanoğlu ve Mahmutlu Mahallesi'nde bulunan Şehit Polis Memuru Halil İbrahim Doğan Parkları'nda aydınlatma lambalarının bir kısmı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kırılarak, tahrip edildi.

 Yönetime geldikleri ilk günden itibaren vatandaşların dinlenme alanları olan parklarda yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini ve parklarda bulunan spor aletleri ve oyun gruplarının bakım ve onarımlarını Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapıldığını kaydeden Başkanımız; Yaz sıcaklarının başlamasıyla çocuklarımızın oyun alanları olmasının yanı sıra, vatandaşların dinlenmek için gittikleri parklarımıza ekiplerimiz tarından büyük itina gösterilmektedir. 45 parkımızın bakımlarının yapılmasının yanı sıra genelinde aydınlatma lambalarının büyük bir bölümü kırık direkleri yerinden sökülmüş durumdaydı. Kısa sürede bakımları yapılmış ve parklar yeniden aydınlatılmıştı. Kalan kısımlarda ise ekiplerimiz çalışmalarını sürdürmekte. Kısa süre önce aydınlatması yapılan parkların bir kısmında kimliği belirsiz kişi veya kişilerce aydınlatma lambaları kırılmak suretiyle zarar verildiğini söyleyerek tepki gösterdi.

Parkların belediyeler tarafından yapıldıktan sonra bölgede yaşayan herkesin ortak malı olarak kullanıldığını hatırlatan Başkan Özgan, "Bu şekilde zarar veren kişiler unutmamalıdır ki buralar aynı zamanda kendilerinin de ödedikleri vergilerle inşa ediliyor. Parkların etrafında oturan mahalle sakinleri bu tür olaylarda hiç vakit kaybetmeden polise ya da zabıta ekiplerimize haber versinler. Bu tür çirkin davranışları kimler hangi amaçla yapıyor bilemiyoruz. Daha önce de bu ve benzeri tahribatların yapılıyor olması bizleri oldukça üzmektedir" dedi.

 Parklarda bulunan oturma grupları, banklar, çöp kovaları, barbekü malzemeleri, spor aletleri gibi diğer park malzemelerinin vatandaşlar tarafından düzgün ve özenli bir şekilde kullanılmasını isteyen Başkan Özgan, vatandaşların bu malzemeleri, kendi evindeki malzemeleri kullandığı şekilde özenle kullanması gerektiğini ve bu alanların kendi mekanları olduğunu dile getirdi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 224 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 17.06.2019