ASANSÖR PROTOKOLÜNÜN YENİLENMESİ !

Belediyemizle asansör periyodik kontrol protokolü bulunan A tipi muayene kuruluşu olan, Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi’nin protokol süresi 01.04.2020 tarihinde dolacak olup, yeni protokol için tekliflerin, 15.03.2020 tarihine kadar...

Devamı...

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 20 adet Gayrimenkul 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 3 yıllığına kiralanaca

  İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Devamı...

Asansörlü Binaların Bina Yöneticilerinin Dikkatine !

Duyuru metni için tıklayınız

Devamı...

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan 15 adet Gayrimenkul 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 3 yıllığına kiralanacaktır.

İLAN İÇİN TIKLAYINIZ

Devamı...

Kozan’ın Tarihi Çarşı ve Sokakları Dizi Filmlerine Renk Katıyor

Kozan’ın Tarihi Çarşı ve Sokakları Dizi Filmlerine Renk Katıyor

Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan'ın geçmiş dönemde ilçeye kazandırdığı restorasyon neticesinde yeniden hayat bulan Kozan'ın tarihi  alanları ile çarşıları ve  sokakları ulusal televizyon kanallarında yayınlanan dizilerin adeta film seti haline geldi.

Çok sayıda dizi filme ev sahipliği yapan tarihi aşağı çarşı, yukarı çarşı, Arıkan konağı, hamam sokağı gibi tarihi ve otantik mekanları son olarak tercih eden ve ATV ekranlarında yayınlanan "Bir Zamanlar Çukurova" adlı dizi film ekibi de Kozan'ın tarihi noktalarında çekimlerine devam ediyor. Dizi ekibini çekimleri sırasında ziyaret eden Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan'ı ise dizinin Başrol oyuncularından Kerem Alışık karşılayarak bir süre sohbet ederek fotoğraf çektirdiler.

Dizinin bir çok bölümünde ilçenin tarihi mekanlarına yer verilirken dizinin çekiminin önemli kısımlarının Kozan'ın tarihi mekanlarında yapıldığı biliniyor.

Konu hakkında bilgi veren Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan; "Daha önce Kozanımız  hep kötü olaylar ile anılıyordu.Bizler  geçmiş dönemde ilçemize hükümetimizin de destekleri ile kazandırdığımız tarihi mekanlardaki restorasyon sonucu yeniden canlanan tarihi ev, çarşı ve sokaklarımızla yeniden ilçemiz eski günlerine döndü. Bir çok ulusal kanallarda yayınlanan dizi film çekim ekipleri de çekimler için ilçemizi mesken haline getirdiler. Tabi bu da ilçemizin tanıtımı noktasında oldukça önemli. Artık Kozan ulusal kanallarda tarihi mekanları ile, yöresel ürünleri ile, gelenek ve görenekleri ile yer alıyor. Bu da bizi fazlasıyla memnun ediyor." Dedi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 812 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 20.01.2020