Kozan Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplandı

Kozan Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplandı

Kozan Kent Konseyi Yürütme Kurulu kent konseyinin yeni yeri olan Çamurdan Konağı'nda ilk toplantısını yaptı.

Konsey Başkanı Derya Tüfekli ve yürütme kurulu üyelerinin yanı sıra Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan'ında katıldığı toplantıda ilçe adına önemli kararlar masaya yatırıldı.

Toplantıda yapılan ele alınan konular şu başlıklardan oluştu;

"Kent Konseyinin ilk adımı olarak "Kozan Kent Konseyi Okuyor"  projesi kapsamında konsey binasında kütüphane oluşturulmak istenmesi ve bununla ilgili üyelerin oluşturulması planlanan kütüphaneye kitap bağışlarının kabulü.

Daha önce Kadirli Caddesi üzerinde kurulan Üretici Pazarının yeri ile ilgili olarak Üretici Pazar yerine yeni yer olarak Karacaoğlan Mahallesi Cuma Pazarı civarı, kanal çevresinde kalan alanın belirlenmesi, bu alanda yer alacak olan ve ürünlerini pazarlayacak olan üreticilerin üretici kartlarının oluşturulması ile ilgili görüş ve tavsiyeler için muhtarlar bir araya gelinmesi.

 Teması "Turunç Park" adlı proje hazırlanması, mülkiyeti Kozan Belediyesi'ne ait olan 40 bin metrekarelik proje alanı ile ilgili Tavşantepe Mahallesi'nde bu projenin oluşturulması çalışmaları için görüş birliğinin alınması.

Yine 22 Mart 2020 tarihinde Kozan'da düzenlenecek olan Fuji Film Kofap, Kozan Kent Konseyi ve Kozan Belediyesi işbirliği ile "Temel Fotoğraf Eğitimi ve Kozan Gezisi"ne katılım sağlanması için çalışma yapılması.

2 Haziran Kozan'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı nedeniyle kurtuluş kutlamaları ile ilgili çalışmalar ile görüş ve önerilerin alınması. Gibi konu başlıkları ele alındı.

Ele alınan konu başlıkları ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde Kozan Kent Konseyi tarafından açıklama yapılacağı ifade edildi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 1140 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 13.03.2020