Kozan, Kurtuluş Bayramı’na Hazır

Kozan, Kurtuluş Bayramı’na Hazır

Bu yıl 99.'su kutlanacak olan Kurtuluş Bayramı törenleri için Belediyemiz hazırlıklarını tamamladı.

Kurtuluş törenleri için bir dizi etkinlik düzenleyen Kozan Belediyesi, milli mücadele Kahramanları için mevlit programı, şehrin muhtelif yerlerinde Mehteran ve bando gösterileri düzenleyecek.

31 Mayıs Cuma günü Milli Mücadele Kahramanları için mevlit programı,1 Haziran Cumartesi günü şehrin muhtelif yerlerinde Mehteran gösterisi,Adana Büyükşehir Belediyesi bando takımı gösterileri Muhsin Yazıcıoğlu Parkı'nda Âşıklar Konseri ve fener alayı ile devam edecek.

Aynı gün Şehit yakınları ile gazilere vatandaşların da katılımı ile iftar programı düzenlenecek.

2 Haziran Cumartesi sabahı atılacak olan 7 pare top atışıyla birlikte tarihi Hoşkadem Camii önünde başlayacak temsili törenler Hürriyet Kızı'nın kurtarılması, camii önünde yapılacak törenler sonrasında ise Kozan Şehitliği'ne Kurtuluş Yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Başkanımız Kazım Özgan, "Bu yıl 99. yılını kutlayacağımız, güzel Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluş törenlerinde hemşerilerimize bugünün tarihi önemini bir kez daha yaşatacağız, bu günlerle gurur duymalarını ve bugünü yaşamalarını istiyoruz.

Kaymakamlığımız işbirliği ile yapacağımız kutlama etkinlikleri Kozan' a yakışır olacaktır, çünkü Kozanlı her şeyin en iyisine layıktır" dedi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 483 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 27.05.2019