Kozan Yöresel Lezzetleriyle TRT Ekranlarında

Kozan Yöresel Lezzetleriyle TRT Ekranlarında

Kozan'ın hem tarihi dokusuna hem de yöresel lezzetlerine ev sahipliği yapan Arıkan Konağı ulusal basında yerini almaya devam ediyor.

TRT 2 ekranlarında önümüzdeki aydan itibaren yayınlanacak olan  Erhan Toptimur'un yönetmenliğini yaptığı, sunuculuğunu ise Yunus Emre Akkor'un üstlendiği "Sarayın Lezzetleri" adlı programın çekimleri Arıkan Konağında yapıldı.

Programın çekimlerinde ilçemizin yöresel lezzetlerinin yanı sıra Arıkan Konağı ve Tarihi mekanlarda gerçekleşti. Önümüzdeki ay TRT 2 ekranlarında yayınlanacak olan Sarayın Lezzetleri adlı programda Kozan'a yer verileceği kaydedildi.

Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan yaptığı açıklamada; "Kozan'ımızın tarihi dokusu, sosyal ve kültürel faaliyetleri ile yöresel lezzetlerinin ulusal kanallarda tanıtım için Kozan Belediyesi olarak gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. TRT 2 ekranlarında yayınlanan Sarayın Lezzetleri adlı programın çekimleri tarihi Arıkan Konağı'nda çekimleri gerçeklemiştir. Önümüzdeki günlerde Kozan'ımızın lezzetlerini, tarihi  dokusunu TRT ekranları aracılığı ile tüm dünya izleyecektir. Kozan Belediyesi olarak ilçemizin turizme kazandırılması için çalışmalarımız devam etmektedir hedefimiz geçmişte olduğu gibi bugünde daha ferah ve yaşanabilir bir Kozan'ı gelecek nesillerimize bırakmaktır" dedi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 290 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 03.12.2019