Minikleri İlk Günlerinde Yalnız Bırakmadık

Minikleri İlk Günlerinde Yalnız Bırakmadık

Belediyemiz okul ile yeni tanışan minikleri eğitim öğretim yılının ilk günün de yalnız bırakmadı.

Belediyemiz Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi görevlilerimiz ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin okula alışmalarına destek oldu.

2018-2019 eğitim öğretim yılının zili, ilk olarak 1. sınıflara çaldı. Zillerin çalması ile birlikte tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de okul ile ilk defa tanışan 1. sınıf öğrencileri, okullarına uyum programı kapsamında, öğrencilerle yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Okulun ilk günü öğrencileri yalnız bırakmayan Gençlik Merkezi görevlilerimiz aracılığı ile öğrencilerle kek, meyve suyu, bayrak ve boyama kitabı hediye etti.

İlçemizde bulunan bir çok okulda gerçekleştirilen etkinliklerde öğrenciler ile yakından ilgilenen Gençlik Merkezi görevlilerimiz, çocuklar ile oyun oynamayı da ihmal etmedi.

Yapılan okul ziyaretleri ile ilgili olarak bir dizi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Musa Öztürk 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını kutlarken, eğitim yuvalarının sevdirilmesi gerektiğine dikkat çeken Başkanımız sözlerine şöyle devam etti. " her ortamda ifade ettiğim bir sözüm var, düşünür demiş ki 1 yılda verim almak istiyorsan buğday ek, 10 yıl sonra verim almak istiyor isen meyve dik ama ömrün boyunca verim almak istiyorsan eğitime yatırım yap diyerek eğitimin önemini vurgulamış. Okullar önümüzdeki hafta açılacak, lakin okul ile ilk olarak tanışan 1. sınıf öğrencilerine okullarımızın sevdirilmesi gerek. Bunun için Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı uyum programını destekliyoruz. Bizlerde desteğimizi göstermek adına öğrencilerimize çeşitli hediyeler takdim ederek, bu projeye destek olduk. Şimdiden tüm eğitim camiasının ve öğrencilerimizin eğitim öğretim yılını kutluyorum" dedi.

Etkinlik sonrasında gerçekleştirilen bu tip sosyal projelerin aralıksız devam edeceği kaydedildi.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 674 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 13.09.2018