TOKİ'DE YABANİ OT TEMİZLİĞİ

TOKİ'DE YABANİ OT TEMİZLİĞİ

Belediyemiz Park ve Bahçeler, Şantiye ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce TOKİ Konutlarında parkların genel bakımının yanı sıra konut ve yol kenarlarındaki yabani otları temizleme çalışması yapıldı.

Belediyemiz tarafından merkez ve kırsal mahallelerde yürütülen hizmetler sıcakların artmasıyla birlikte asfaltlama ve çevre düzenleme çalışmaları üzerine yoğunlaştırıldı. Çanaklı Mahallesi'nde bulunan TOKİ Konutları'nda Şantiye, Temizlik ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü personellerinden oluşan 30 kişilik bir ekiple başlatılan çalışmadan dolayı vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

Yapılan çalışmanın sırasıyla merkez ve kırsal mahallelerde devam edeceğini kaydeden Belediye Başkanımız Musa Öztürk, "Bu yaz aralıksız süren yağışların ardından, hava şartlarının mevsim normallerine ulaşması ile birlikte bütün birimlerimizle mahallelerimizde çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz. Mevsim itibari ile mahallelerde bulunan boş alanlarda,  kaldırımlar ve yol kenarlarında oluşan yabani otların büyümesi kötü bir görünüm oluşturuyor. Bu manzaranın oluşmaması için, görevlendirdiğimiz temizlik işleri ve park ve bahçeler müdürlüğü ekiplerimiz mahallelerimizde yabani otları temizleme çalışması yapıyor. Diğer yandan ise şantiye ekiplerimiz de asfaltlama çalışmaları Kozan'ımızın dört bir yanında devam etmektedir. Hemşerilerimiz her şeyin en güzeline layıktır." dedi.

Başkanımız, yeni parkların yapımı ile birlikte, mevcut parklarda aşınan ve bozulan oyun gruplarının da Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan bir ekip tarafından genel bakım ve onarım çalışması yapıldığını, çocukların yaz tatilinde oynayacakları oyun alanlarının daha sağlıklı olması içinde gerekli çalışmanın yapıldığını da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 485 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 11.07.2018