İLAN METNİ

İlçemiz Karacaören Mahallesi, 103 Ada 97 Parsel ( Eski 597 Parsel ) numaralı taşınmaz üzerinde “ Akaryakıt – LPG Satış ve Servis İstasyonu, Depolama Alanı, Tarımsal Niteliği Korunacak Alan, Yaya Yolu ve Taşıt Yolu” planlanmasına yönelik 1/5000...

Devamı...

SATIŞ İLANI

    İlçemiz Tepecikören Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait 1 adet taşınmaz 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 13/07/2021 tarihinde saat 14.00 da açık arttırma suretiyle  satılacaktır.     İlan...

Devamı...

İHALE İLANI

İlçemiz Karacaoğlan, Tufanpaşa, Yarımoğlu, Çanaklı, Gaziköy ve Hamam, Hacıuşağı ve Şevkiye Mahallelerinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 29.06.2021 tarihinde saat 14.00 da...

Devamı...

BARINAK OLAYININ ALTINDAN KOMPLO ÇIKTI

BARINAK OLAYININ ALTINDAN KOMPLO ÇIKTI

Kozan Hayvan Barınağı'nda iki şahıs tarafından çekilen ve sosyal medyada yapılan paylaşımlarda köpeklerin açlıktan birbirlerini yiyor şeklindeki paylaşımların önceden planlanarak ortamın oluşmasına müsaade edilmesi sonrasında sosyal medya üzerinden servis edildiği ortaya çıktı.

Barınakta yaşanan olay sonrası Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan'ın talimatı ile olayla ilgili iç soruşturma başlatıldı. Yapılan soruşturma neticesinde barınak görevlisi bir personelin eski sorumlu tarafından yönlendirildiği ve kullanıldığı netlik kazandı.

ÖZCAN, "NEVRA ÜNLÜ TARAFINDAN KULLANILDIM"

Önceki sorumlu Nevra Ünlü'nün yönlendirmesiyle barınaktaki görüntülerin çekildikten sonra köpekleri kaldırdığını ifade eden  barınak personellerinden Aytaç  Özcan, "Barınakta mamalarımız fazlasıyla vardı. Hayvanların açlıktan öldüğü şeklindeki paylaşımlar ise asılsızdır. Görüntüleri telefonla sürekli irtibat halinde olduğum, daha önce Hayvan Barınağında görevli iken işine son verilen Nevra Ünlü beni  kullanarak temin edip sosyal medya hesapları üzerinden aslı olmayan bu paylaşımları yaptı. " Dedi.

Nevra Ünlü ile günde yedi sekiz defa telefonla görüştüklerini ve barınakta olan biten her şeyi kendisine aktarmasını istediğini belirten Özcan; "Bu olay sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşım gibi değildir. Bu tamamen şahsımın ihmalidir. Ben böyle bir olay yaşandığını normalde birim amirlerine haber vermem gerekirken tutup ta beni kandıran Nevra Ünlü'ye haber verdim.Nevra'da bir bayan iki kişi göndererek fotoğraf ve görüntü çekti.Yaklaşık 15-20 gün önce çekilen bu görüntü neticesinde  böyle bir durum ortaya çıktı. Tüm Kozan halkından özür diliyorum" diye konuştu."

Kozan Belediye Başkan  Vekili Kenan Avan, "Bu görüntüleri  sosyal medya hesapları üzerinden paylaşanların kendi kurdukları komplolar ile; kamuoyunda gerek Kozan'ı, gerek ise Kozan Belediyesini karalamak amacıyla böyle bir girişimde bulunduklarını belirterek olayın tamamen bir sansasyondan ibaret olduğunu söyledi.  

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 7140 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 24.03.2020