AFALT MICIR ALIMI İHALE İLANI

Asfalt Mıcır Alımı ilanı

Devamı...

Çanakkale, milletin inanç ve cesaretinin büyük destanıdır

Çanakkale, milletin inanç ve cesaretinin büyük destanıdır

 Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Çanakkale Zaferi'nin, bir milletin inancı ve cesaretinin büyük destanı olduğunu söyledi.

Özgan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özgan mesajında şunları kaydetti: Çanakkale Savaşı'nın birlik beraberliğin; milli şuurun; tek yürek; tek yumruk olabilmenin; vatan toprağını düşmana teslim etmemek için ölümü göze almanın bütün dünyaya en çarpıcı, en anlamlı örneğini göstermiştir. Bu zafer; milletimizin şanlı tarih sayfalarına altın harflerle kazınmıştır. Çanakkale'de verilen destansı varoluş mücadelesi tarihin akışına yön vermiş ve bir millet yeniden tarih sahnense çıkmıştır. Vatan toprağının dört bir yanından gelerek Çanakkale'de işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlarımız, bizim bugün millet olarak sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin özünü bütün dünyaya en iyi şekilde göstermiştir.

18 Mart 1915'te kazanılan zaferin, Türk milletinin ve askerinin direniş gücünü arttırdığını ifade eden Özgan, "Türk askeri elindeki kısıtlı olanaklara rağmen, dünyanın büyük güçlerini Çanakkale'de bozguna uğratmıştır. Çanakkale zaferi, bir milletin inancının ve cesaretinin büyük destanıdır. Dün olduğu gibi bugünde sahip olduğumuz bu değerleri koruma ve geliştirme adına karşımıza çıkan her zorluğu ve engeli aşma azminde olduğumuz muhakkaktır. Dünyada eşsiz bir zaferi bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Çanakkale Zaferimizin 106. yılını kutluyorum." şeklinde konuştu.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 2271 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 18.03.2021