İLAN METNİ

İlçemiz Karacaören Mahallesi, 103 Ada 97 Parsel ( Eski 597 Parsel ) numaralı taşınmaz üzerinde “ Akaryakıt – LPG Satış ve Servis İstasyonu, Depolama Alanı, Tarımsal Niteliği Korunacak Alan, Yaya Yolu ve Taşıt Yolu” planlanmasına yönelik 1/5000...

Devamı...

SATIŞ İLANI

    İlçemiz Tepecikören Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait 1 adet taşınmaz 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 13/07/2021 tarihinde saat 14.00 da açık arttırma suretiyle  satılacaktır.     İlan...

Devamı...

İHALE İLANI

İlçemiz Karacaoğlan, Tufanpaşa, Yarımoğlu, Çanaklı, Gaziköy ve Hamam, Hacıuşağı ve Şevkiye Mahallelerinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 29.06.2021 tarihinde saat 14.00 da...

Devamı...

Kozan 100.Kurtuluş Yıldönümünü Buruk Kutlayacak

Kozan 100.Kurtuluş Yıldönümünü Buruk Kutlayacak

2 Haziran Kozan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri buruk bir şekilde kutlanacak.

 Kovid-19 salgını sebebiyle sadece  Tarihi Hoşkadem camii meydanında kara günleri temsilen camiye Türk bayrağının çekilip ezan okunacak. Atatürk Anıtına Belediye Başkanlığı ve Milis kuvvetlerini temsilen çelenk sunumu yapılıp ardından Şehitlik ziyaret edilecek.

 Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan Kurtuluş yıl dönü nedeniyle yayınladığı mesajda, "Kozan ilçemiz, bundan 100 yıl önce birlik, beraberlik ve büyük bir kahramanlıkla işgalcilerle mücadele ederek, ülkemizin kurtuluş destanına kendi satırlarını eklemenin haklı gururunu, onurunu ve mutluluğunu yaşamaktadır. Bu toprakları bizler için vatan yapmanın bedelini canları ile ödeyen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, şanlı ecdadımızdan teslim aldığı bayrağı ilelebet taşıyacak bir nesil olan Kozanlı hemşerilerimin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü tebrik ediyorum. Bu sene İlçemizin 100.Kurtuluş yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler ve aktiviteler yapılacak diye önceden planlamıştık, Fakat Kovid-19 salgını nedeniyle maalesef bunları yapamadık." dedi.

 

PROGRAM ŞU ŞEKİLDE OLACAK;

 

-Kozan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılı nedeniyle 1 Haziran akşamı saat 22.00'de Belediye hoparlöründen İstiklal marşının balkonlardan hep birlikte okunacak.

 

-2 Haziran Salı günü saat 06;45'de 7 pare top atışı yapılacak

 

-Hoşkadem Camiinde temsili olarak çekilen düşman bayrağı indirilip, Türk bayrağımız çekilip ezan okunacak

-Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin hatırasına bir dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımız okunacak

-İstiklal Marşımızın ardından aziz Şehitlerimizin hatırasını tazim için Atatürk Anıtına Belediye ve Milis Kuvvetlerince Çelenk sunumu yapılacak.

-Başta Şehit Kaymakam Saim Bey olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımıza sevgi, saygı ve şükran duygularının ifadesi için Kozan şehitliğine yürüyüş yapılacak ve Kur'an okunup dualar edilecek.

-2 Haziran 2020 Salı Günü bütün Resmi Daireler, Okullar, Özel Kurumlar, Esnaf Odaları, Kooperatifler, Sivil Toplum Kuruluşları ve evler bayraklarla süslenecektir.

 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 4831 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 29.05.2020