İLAN METNİ

İlçemiz Karacaören Mahallesi, 103 Ada 97 Parsel ( Eski 597 Parsel ) numaralı taşınmaz üzerinde “ Akaryakıt – LPG Satış ve Servis İstasyonu, Depolama Alanı, Tarımsal Niteliği Korunacak Alan, Yaya Yolu ve Taşıt Yolu” planlanmasına yönelik 1/5000...

Devamı...

SATIŞ İLANI

    İlçemiz Tepecikören Mahallesinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait 1 adet taşınmaz 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 13/07/2021 tarihinde saat 14.00 da açık arttırma suretiyle  satılacaktır.     İlan...

Devamı...

İHALE İLANI

İlçemiz Karacaoğlan, Tufanpaşa, Yarımoğlu, Çanaklı, Gaziköy ve Hamam, Hacıuşağı ve Şevkiye Mahallelerinde bulunan ve Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45.Maddesine göre 29.06.2021 tarihinde saat 14.00 da...

Devamı...

Kozan’a yeni nesil tanıtım hedef; 1 milyon ziyaretçi

Kozan’a yeni nesil tanıtım hedef; 1 milyon ziyaretçi

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan 7 Kaleli tek kent olma özelliğine sahip binlerce yıllık medeniyetlere ev sahipliği yapan Kozan'da sosyal medya fenomenlerini ağırladı. Milyonlarca takipçisi olan fenomenler Kozan'ın tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldı.   

Kozan Belediyesi tarafından restore edilerek turizme kazandırılan tarihi Arıkan konağında fenomenlerin başlayan Kozan turu Dağılcak tabiat parkında son buldu. Kozan'ın tarihi konaklarını,  yöresel ürünler merkezini, Dağılcak tabiat parkı ve Kozan barajında tekne turu yapan fenomenler Kozan kalesinde menengiç kahvesi ile tarih ve doğanın keyfini çıkararak tüm takipçilerine duyurdular.

Çukurova Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Selçuk Çolak ve yardımcısı, Röportaj Adam Mahsun Karaca, Biz Adanalıyık Selim Ağaçdalı, Yeliz Doğramacılar, Kozan'da Kozan Soner Özev, Alperen Bilgili'yi, Adana Yiyor  Gökhan'ı, Akın Akdağ, Nurşen Aksoy ve Rahat Anne'yi ağırlayan Kazım Özgan heyetle birlikte Kozan'ın tarihi ve doğal güzelliklerini anlattı. Kadirli ve Kozan kardeşliğinin de gündeme geldiği gezide Fenomenler Kadirli Kozan soruları ile katılımcıları kahkahaya boğdu. 

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan  pandemi nedeni ile etkinliklerin yaklaşık 2 yıldır yapılamadığını ifade ederek " ilçemizin tanıtımı için elimizden geleni yapacağız. 1 milyon günübirlik ziyaretçi hedefindeyiz. Kültür ve tarih turizmi, eko turizmi canlandırmak için yoğun bir mesai yapacağız" dedi.

Röportaj Adam Mahsun Karaca Kozan'a hayran kaldığını ifade ederek tarih ve doğa tutkunlarını ilçeye davet etti. 

Fenomen Adana Yiyor  Gökhan Kozan'ın 7 Kaleli tek kent olduğunu ifade ederek Kozan'ın tarihi ile doğası ile eşsiz manzarası ile müthiş bir yer olduğunu ifade ederek " sosyal medya 10 yıldır var ama milenyum ile birlikte internet kullanımı hat safhaya ulaştı kendini geliştirenler sosyal medyada kitlelere ulaştı. İnstegram, twitter, şimdi tik tok ile gençler hedef kitlelere ulaşıyor" diye konuştu. 

Biz Adanalıyık Selim Ağaçdalı marka değeri çok yüksek olan Kozan'ın hak ettiği yerde olmadığını ifade ederek " Bugün kozandayız. Her ilçemizin güzellikleri ayrı. Kozan medeniyetler şehri olacak halde. Hatta il olacak vaziyette.Bu kadar tarihi doğal güzellikleri olan ilçenin markalaşmaması bu kadar açılamayıp kısır döngüde olması üzücü. 7 kalesi olan bir ilçeden bahsediyor. Filimler çekilmiş. İnşallah Kozan Belediyesi narenciyesi tarihi eko turizmi ile markalaşır "dedi. Fenomenler Kozan'ın tarihi sokaklarında doğa turu ve esnaflarını ziyaret ederek Kozan Belediyesinin de kadın dostu üretim merkezlerinde de çekimler yaparak ilçeden ayrıldı.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 79 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 08.07.2021