AFALT MICIR ALIMI İHALE İLANI

Asfalt Mıcır Alımı ilanı

Devamı...

“Yörük obasında bir Alman kızı Ulla” kitabı yayınlandı

“Yörük obasında bir Alman kızı Ulla” kitabı yayınlandı

Adana eski milletvekillerniden Kozanlı Ali Küçükaydın'ın  "Yörük obasında bir Alman kızı Ulla" kitabı yayınlandı.

Eski Milletvekili Ali Küçükaydın tarafından kaleme alınan ve geçtiğim aylarda  yayımlanan kitabı Ali Küçükaydın'ın yeğeni Mehmet Küçükaydın Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan'a takdim etti.

Başkan Özgan ; "1950 li yıllarda genç bir araştırmacı olarak Çukurova'da göçebe olarak yaşayan Karaevli yörük aşireti çadırlarında onlarla beraber konup göçmüş. O dönemi enfes fotoğraflamış, çok detaylı gözlemler yapmış Ulla yıllar sonra Belediyemizi ziyaret ederek bizde o zaman Ulla'nın "50 Yıl Önce Yörüklerin Yayla Hayatı "İsimli Kitabını bastırıp dağıtmıştık.Şimdi ise Eski Milletvekillerimizden Ali Küçüaydın ağabeyimiz "Yörük obasında bir Alman kızı Ulla" kitabını yazarak yayınlamış.Bizde zevkle okuyacağız.Bölgemizdeki yörüklerin yaşam hikayelerini "diye konuştu.

Mehmet Küçükaydın ise yaptığı açıklamada ; "Amcam Ali Küçükaydın  unutulmaya yüz tutmuş eski yörük yaşamınını yazıya dökmüş. Ali Küçükaydın'ın babasının çadırında da bir süre yaşamış Ulla.Ölmeden önce çadırlarında kaldığı yörük aileleri ziyaret etmiş. Ali Küçükaydın'da kendisi Ulla'nın anısına böyle bir kitap yazarak hem Ulla'nın adının yaşaması hem de Yörük kültürümüze katkı sağlayacaktır."dedi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 120 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 16.04.2021