Başkanımız Mimar Kazım Özgan “HEPİMİZ DEPREME HAZIR OLMALIYIZ”

Başkanımız Mimar Kazım Özgan “HEPİMİZ DEPREME HAZIR OLMALIYIZ”

 

Daha güvenli bir Kozan için, daha güvenli yapılar için ilçemizde yapılan zemin etütleri, konusunda uzman Jeoloji Mühendisi tarafından kontrol ediliyor…

Kozan Belediyesi olarak, tüm Türkiye’yi yasa boğan depremlerin ardından ilçe genelindeki depreme yönelik denetimlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Kozan Belediye Başkanı Sayın Mimar Kazım Özgan,“Bilimi ve bilgiyi temel alan anlayışımızla daha güvenli ve depreme dayanıklı bir Kozan için kontrollerimizi sürdürmeye, belediyemiz sınırları içerisinde yapılan tüm projelerin ilgili yönetmeliklere göre yapılıp yapılmadığını hem yerinde hem de proje aşamasında uygun olup olmadığını kontrol etmeye devam ediyoruz” dedi.


Kozan Belediyesi olarak, deprem bölgesinde yer alan Kozan’ı olası depremlere karşı daha güvenli hale getirmek için Belediye Başkanımız Sayın Mimar Kazım ÖZGAN’ın girişmleri ve Yüreğir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet KOCAİSPİR’in  destekleri ile daha önce de kısmi olarak belediyemiz bünyesinde kontrollerini gerçekleştiren Jeoloji Yüksek Mühendisi Sn.Turgut Şafak URSAVAŞ belediyemizde tam zamanlı olarak görevlendirilmiş olup, ilçemiz sınırları içerisinde yapılan tüm binaların zemin etütlerinin hem sahada hem de belediyemizde kontrolleri sağlamaktadır.

 

“HEPİMİZ DEPREME HAZIR OLMALIYIZ”

Depreme karşı yapı güvenliğinin önemini belirten Kozan Belediye Başkanı Sayın Mimar Kazım ÖZGAN, “Ülkemizi derinden sarsan bu iki büyük deprem de çok fazla can ve mal kaybımız oldu, ne yazık ki canımız çok yandı. Ayrıca yakın zamanda ilçemiz sınırları içerisinde Minnetli mahallesinde meydana gelen depremde de bölgemizde ciddi maddi kayıplar yaşanmıştır. Yakın zamanda yaşanan bu acının ilçemizde yaşanmaması için çalışıyoruz. Türkiye bir deprem ülkesi, ilçemizde bu fay hatları üzerinde ve yakınında yer alıyor. Hepimiz depreme hazır olmalıyız. Daha önce belediye meclisimize getirdiğimiz öneri ile ilçemizde kat sayısını Zemin+5’e düşürerek yatay mimari dönemini de başlatmıştık. Ayrıca köy yerleşim yerleri içerisinde kalan bölgelerimiz ile ilgili olarak da, tip projeler hazırlayarak vatandaşlarımıza ücretsiz proje ve mühendislik hizmeti vermeye, bilimi ve bilgiyi temel alan anlayışımızla daha dirençli daha güvenli bir Kozan için kontrollerimizi ve çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.