KOZAN'DA BASIN-YAYIN FAALİYETLERİ

Kozan İlçe Merkezinde  Otağ Televizyonu adıyla 1 televizyon istasyonu vardır. Bu televizyon yayınlarını aralıksız devam ettirmekte, belli bir yayın akışı ile izleyicilerinin karşısına çıkmaktadır.

Kozan Fm. ve SİS Fm. olmak üzere 2 adet de radyo istasyonu bulunmaktadır. Radyolar ulusal radyo düzeyine yakın bir yayın akışı ile Kozan kamuoyunun ilgi odağı halindedir. Gün içerisinde Kozan ve çevresinde yüksek dinlenme oranlarıyla halk radyolara teveccühünü göstermektedir.

Kozan'da günlük olarak okuyucuların karşısına çıkan tek gazete Ekspres Gazetesi'dir. Haftalık yayın yapan gazeteler açısından Kozan hayli zengindir. Kozan Haber, Barış, Son Fikir, Sancak,  Menzil ,Akdeniz Haber,Sırelif,Kozan Manşet ve Kozan Bölge olmak üzere toplam 10 gazete ilçemizde haftalık olarak kamuoyu adına hizmet vermektedir. Gazeteler genel olarak Kozan gündemini yakından takip etmekte, yer yer bölgesel bazı haberleri de kamuoyuna sunmaktadırlar.
Kozan'da ayrıca, Kaymakamlık, Belediye ve diğer resmi ve sivil kuruluşlar tarafından tanıtım başta olmak üzere çeşitli konularda kitap, bülten, dergi, broşür vs. gibi değişik yayınların varlığında da söz edebiliriz.