Kuvayı Milliye kahramanı Şehit Kaymakam Saim Bey başında anıldı

Kuvayı Milliye kahramanı Şehit Kaymakam Saim Bey başında anıldı

Kuvayı Milliye kahramanı Şehit Kaymakam Saim Bey, 102. ölüm yıldönümünde Kozan Garnizon şehitliğinde bulunan mezarı başında anıldı.

Tufanbeyli'den Osmaniye’ye kadar bulunan bütün şehirlerin kurtuluşunda önemli rol oynayan Kuvayi Milliye kahramanı Saim Bey, 102. ölüm yıl dönümünde inkılap ilkokulu ve Şabanata ilkokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan anma programı ile mezarı başında anıldı.

Anma programına; Kozan Belediye Başkan yardımcısı Faruk Sönmez, İlçe Gençlik spor müdürü Kürşat Gültekin, Şehit ve gaziler Derneği başkanı Sümmani  Göztaş, Kuvai Milliye Mücahitler Derneği başkanı Mutlu Dağlı ile şehit yakınları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

İnkılap İlkokulu, Şehit Kaymakam Saim Bey’in ölümünün 100. yıl dönümünde mezarı başında anma programı düzenlemiş, okul yöneticileri ve öğretmenler bunu her yıl yapmak için karar almışlardı. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da inkılap ilkokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından Şehit Kaymakam Saim Bey mezarı başında düzenlenen anma programı ile anıldı.

Saim Bey'in hayatının okunduğu programda, öğrenciler ellerinde Türk bayrakları ile Saim Bey'in mezarını sardılar. Saim Bey’i rahmet ve minnetle andıklarını ifade eden çocuklar; şiirler, ilahiler okuyarak, dua ederek Saim Bey’i andılar. Okunan Kur'an-I Kerim'in ardından Hoşkadem Camii İmam Hatibi Abdurrahman Yılmaz başta Saim Bey olmak üzere, tüm şehitlerimiz için dua etti.

Anma programı, şehitlerin mezarlarına kırmızı karanfiller bırakılarak sona erdi.