Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünlere El Konularak imha edildi

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünlere El Konularak imha edildi

Kozan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gıda satışı yapılan işyerlerine yönelik yapılan denetimler ara verilmeden devam ediyor.

Kozan merkezde bulunan bakkal, market gibi gıda satışı yapılan yerlerde yapılan denetimlerde son kullanma tarihi geçtiği tespit edilen ürünlere el konuldu, işyeri sahiplerine uyarı cezası uygulandı.

Kozan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, halkın sağlığını korumak için gıda ve hijyen denetimlerini aralıksız olarak sürdürdüklerini kaydedildi.

Gıda satışı yapılan iş yerlerine yönelik rutin olarak yürütülen denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş çok sayıda ürün tespit edildiğini ve bunların imha edildiği belirten yetkililer;“Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ilçe merkezi ve mahallelerde gıda satışı yapan işyerlerini denetlerken bazı ürünlerin son kullanma tarihleri geçmiş olmasına rağmen raflardan kaldırılmadığını tespit etti. Bunun üzerine bu ürünlere el konuldu ve el İşyerlerine de gerekli cezai işlem uygulandı. El konulan ürünler  imha edilecek.Kozan Belediyesi olarak halkımızın sağlığını korumak adına sürdürülen gıda ve hijyen denetimlerine devam edeceğiz.”diye açıklama yapıldı.