AFALT MICIR ALIMI İHALE İLANI

Asfalt Mıcır Alımı ilanı

Devamı...

Belediyemiz ve Kent Konseyinden Çocuklara Kitap ve Boyama seti

Belediyemiz ve Kent Konseyinden Çocuklara Kitap ve Boyama seti

Kozan Kaymakamlığı, Kozan Belediyesi ve Kozan Kent Konseyi'nin işbirliğinde 7 kaleli tek şehir konumunda ki Kozan ve Adana'nın  tarihi dokuları boyama kitabı ile öğrencilerle buluştu.

Kozan Kaymakamlığı, Kozan Kent Konseyi ve Kozan Belediyesi işbirliği ile 7 kaleli tek şehir konumunda olan ve Efes'in 5 katı büyüklüğündeki tarihi Anavarza'ya da ev sahipliği yapan ilçeyi gelecek nesillere en iyi şekilde anlatmak için tarihi doku boyama kitaplarına yansıtıldı. 

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, ilçe jandarma komutanı Nuh Anacık, İlçe emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak, Kozan Kent Konseyi Başkanı Derya Tüfekli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ve ilçe yöneticileri Kozan'da Akdam köyünde Akdam İlköğretim okulu öğrencileri ile bir araya geldi. 

 

Kaymakam Şafak Gürçam öğrencilere Adana ve Kozan'ın tarihi dokularını anlatarak öğrencilerin boyamasını istedi.

 

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan öğrencilere Kozan'ın tarihi dokularını gezi sözü verirken Kozan ve Adana'nın kültürel mirasına gençlerin sahip çıkacağını ifade etti. 

 

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam " Kent konseyimizin güzel bir projesi vardı. Adana ve Kozan'ımızın tarihi kültürel değerlerini kitapta topladılar. Kozan'ın tarihi turistlik değerlerini tanısınlar bilsinler istiyoruz" dedi. 

 

Başkan Özgan'dan çocuklara gezi sözü 

 

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan Kozan'ı gençlerimiz hem öğrenecek hem eğlenecek diyerek "Bizde belediye olarak öğrencilerimizi tarihi konak ve cami ve kalemizde gezi düzenleyerek ağırlayacağız" diye konuştu. 

 

"Çocuklarımız gelecekte tarihe sahip çıksın" 

 

Kozan Kent Konseyi Başkanı Derya Tüfekli 7 aydır çalışma yaptıklarını ifade ederek " Okulların açılması ile birlikte projenin hayata geçti. Eğitim komisyonumuzla birlikte başlattığımız bir çalışma. Boyama kalemlerimiz ile birlikte kitaplarımız ile köy okullarımızdaki çocuklarımıza Kozan ve Adana'nın tarihi yerlerini öğreterek Adana'nın tarihi dokularını öğrenmesini istedik. Kendileri renklendirsin ve gelecekte bu tarihimize sahip çıksın" dedi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 536 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 18.02.2021