Karacaoğlan'daki 7200 Metrekarelik Parkımızı Açılışa Hazırlanıyoruz

Karacaoğlan'daki 7200 Metrekarelik Parkımızı Açılışa Hazırlanıyoruz

Başkanımız Musa Öztürk; "Amacımız parkımızı mayıs ayının ilk haftasında hizmete açmak." 

Belediye Başkanımız Musa Öztürk Karacaoğlan Mahallesindeki parkın yapım çalışmalarını denetledi. 7 bin 200 metrekarelik parkın aralık ayında başlayan inşaat çalışmalarının nisan sonunda tamamlanması hedefleniyor. 

Başkanımızın talimatı ile yapılan parkın projesinde basketbol sahası, büyük oyun grubu, kafeterya, oturma grupları, yürüyüş yolları, engelli ve normal tuvalet, çeşme, fitness aletleri, havuz ve ekmek büfesi bulunuyor. 

Başkanımız, Park Bahçeler Müdürlüğü ve Şantiye Şefliği ekiplerinin mayıs ayının ilk haftasında açılması planlanan parktaki çalışmalarını yerinde denetledi. Başkanımıza Karacaoğlan Mahalle Muhtarı Sinan Görüş ve belediye bürokratları da eşlik etti. 

Karacaoğlan Muhtarı Sinan Görüş park inşaatından dolayı Başkanımıza ve ekiplerine teşekkür etti. Parkın uzun yıllardır hizmet almadığını ve bu nedenle mahalle içerisinde önemli güvenlik zaafiyetine sebep olduğunu vurgulayan Muhtar Görüş, Başkanımızın mahallelerindeki uyuşturucu ile mücadele konusuna da büyük destek verdiğini söyledi. 

Park inşaatında görev alan ekipten çalışmalar hakkında bilgi alan Başkanımız, inşaatı ziyaret eden vatandaşlarla da yakından ilgilendi. Bölgede yayın yapan yerel televizyon kanalı Otağ TV'ye röportaj veren Başkanımız konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Parkımızda aralık ayında başladığımız çalışmalarımız Allah kısmet ederse nisan ayının sonunda tamamlanacak. Mayıs ayının ilk haftasında Kozanımızın en büyük parklarından biri olan parkımızın açılışını yapacağız. Parkımızı vatandaşlarımızın hizmetine açtıktan sonra, vatandaşlarımızdan parklarına sahip çıkmalarını istiyoruz. Tıpkı Cumhuriyet Parkı ve Atatürk parkında olduğu gibi bu parkımızın da içerisine bir amfi tiyatro kuruyoruz. Böylece ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız kına, sünnet, nişan ve mevlit gibi küçük organizasyonlarını parkımızda yapabilecekler. En geç bir ay içerisinde hizmete açmayı planladığımız parkımızın Kozanımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." 

İlçe genelindeki park yapım projelerine ara vermeden devam eden Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bir yandan da tüm parkların bahar bakımını yapıyor. Müdürlüğümüz aynı zamanda parklara ekilen çiçekleri de kendi serasında yetiştiriyor.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 1438 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 11.04.2018