ASANSÖR PROTOKOLÜNÜN YENİLENMESİ !

Belediyemizle asansör periyodik kontrol protokolü bulunan A tipi muayene kuruluşu olan, Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi’nin protokol süresi 01.04.2020 tarihinde dolacak olup, yeni protokol için tekliflerin, 15.03.2020 tarihine kadar...

Devamı...

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan aşağıdaki listede niteliği, yeri,miktarı,Muhammen Bedeli ve geçici teminatı belirtilen 20 adet Gayrimenkul 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 3 yıllığına kiralanaca

  İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Devamı...

Asansörlü Binaların Bina Yöneticilerinin Dikkatine !

Duyuru metni için tıklayınız

Devamı...

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan 15 adet Gayrimenkul 2886 sayılı DİK'in 45’inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile 3 yıllığına kiralanacaktır.

İLAN İÇİN TIKLAYINIZ

Devamı...

Kozan  Kent Konseyi seçimli genel kurulu yapıldı

Kozan Kent Konseyi seçimli genel kurulu yapıldı

Kozan Kent Konseyi Başkanlığı'nı yapılan seçimle Şehir Planlamacısı Derya Tüfekli devraldı.

Kozan Belediyesi Millet Bahçesi Kültür Salonu'nda gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Önceki dönem Kent Konseyi başkanı Süleyman Sezen ve Ömer Faruk Kaymaz birer konuşma yaparak değerlendirmelerde bulundu.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan burada yaptığı konuşmada  Kent Konseyi Başkanlarımız  Süleyman Sezen ve Ömer Faruk Kaymaz ağabeyimiz ve yürütme kurulu üyelerine  bu süreç içerisinde yapmış olduğu olumlu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum.

Kent Konseyimizin Kozan'ımıza birçok katkısı olmuştur. Sivil iradenin gücünü ortaya koymuştur. Gerek ilçemizin gerek ise yöresel ürünlerimizin dışarıya tanıtılmasında güzel çalışmaları oldu.Bunların başında da İlçemize Doğalgazın ve Fakültenin gelmesidir.

 Bugün Kent konseyimizde ortak akıl ve ortak düşünce yer almaktadır. Sivil Toplum Örgütleri, siyasi parti temsilcilerimiz, eğitimcilerimiz olmak üzere birçok kesimden hemşerimiz Kent Konseyi Yürütme Kurulunda bulunmaktadır.

 Bu durum yapılan faaliyetlere büyük bir katkı sağlayacaktır. Yarın insanlar diyecekler ki Kent Konseyi Kozan'da gönüllü olarak kuruldu ve kendilerine hiç bir maddi getirisi olmadığı halde ilçeye büyük yatırımlar bırakmışlardır" Yeni seçilecek Yönetime başarılar diliyorum.

Kozan'ı hep beraber daha güzel yerlere getireceğimize inancım tamdır.

Konuşmalardan sonra Yürütme Kurulu Üyeleri'nin ve Kent Konseyi Başkanı'nın seçimi yapıldı. Yeni dönemde Şehir Planlamacısı Derya Tüfekli, Kozan Kent Konseyi'nin başkanlığını yürütecek.

Kent Konseyi Başkanlığı'na seçilen Derya Tüfekli; "Kent Konseyi Başkanlığı'nı çok kolay yapacağımı düşünüyorum. Çünkü, bugüne kadar büyük adımlar atılmış ve eski başkanlarımızın bana sürekli destek olacağını biliyorum" dedi.

Amaçlarının, tüm bilgilerin aktarıldığı bir köprü vazifesi görerek Kozan'ın gelişmesi, güzelleşmesi ve kalite kazanmasında farklı fikirlerin ortaya koyulması olduğunu vurgulayan Tüfekli; "Herkese kapımız açık olacak. Kozan'ın sahip olduğu konumun, bölgesinde merkez niteliğindeki karma nüfusunu unutmadan tarihi değerlerini koruyarak, denge kuran bir Kent Konseyi Başkanı olarak 6 yıllık belediye tecrübem, 2 yıllık özel sektör tecrübem ile şehir plancısı bilgi ve birikimimi de üzerine katarak, ilçemizin sahip olduğu tüm değerleri en güzel şekilde anlatmayı hedefliyorum. Yaşanabilir bir Kozan için Kent Konseyi'mizin sesini her türlü platforma taşıyacağız. Umuyorum ki, hep beraber azimle ,umutla ve işimizi severek oluşturacağımız çalışmalarla tüm bilgi ve birikimlerimizi somut projelerle hayata geçirilmesinde katkılarınızı hep beraber sunabiliriz. Şeçilmem de desteği olan herkese çok 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 308 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 23.12.2019