TEHLİKELİ METRUK BİNALAR YIKILIYOR

TEHLİKELİ METRUK BİNALAR YIKILIYOR

Belediyemiz ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk binaların yıkım çalışmalarına devam ediyor.


Belediyemiz metruk halde bulunan ve vatandaşlar can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapıların tespitini yaparak, gelen talepler doğrultusunda zabıta nezaretinde yıkımlarını gerçekleştiriyor. Kullanılmayan ve tehlike arz eden metruk yapıları tespit eden Belediye ekiplerimiz, mülk sahipleri ile iletişime geçerek, yapılan görüşmeler neticesinde binaların yıkım işlemini gerçekleştiryor..

Özellikle uyuşturucu gibi zararlı madde bağımlıları tarafından kullanıma açık olan metruk binaların belediye ekipleri tarafından tespit edilerek gerekli işlemlerin yapıldığını ifade eden Belediye Başkanımız Musa Öztürk, gelen talepler doğrultusunda yıkım işlemlerinin devam edeceğini söyledi.

Başkanımız bizim için öncelik vatandaşlarımın ve çocuklarımızın huzurudur dedi.  Bu binalar, vatandaşlarımız için can güvenliği riski oluşturduğu gibi, mahallelerde görüntü ve çevre kirliliği oluşturuyor. Zaman zaman çocukların oyun alanı olarak da kullandığı yıkılmaya yüz tutmuş bu metruk yapılar, can güvenliği tehlikesini de oluşturuyor. Metruk yapıların bulunduğu mahallelerdeki aileler, çocukları için haklı olarak endişe duymaya başlıyor. İlçenin farklı mahallelerindeki bu metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde tek tek yıkımını gerçekleştiriyoruz. Ekiplerimiz tüm mahallelerimizde araştırma yaparak metruk yapıları tespit etmeye devam ediyor. Vatandaşlarımızdan isteğimiz bulundukları bölgelerde tehlike arz eden metruk yapıları bize bildirmesidir.  Çünkü belediye olarak daha yaşanabilir bir Kozan için çalışıyoruz. 

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 609 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 14.11.2018