Faydalı Mahallesi 541, 544, 547, 552, 644 ve 741 Parsellerin İmar Planı İlanı

Faydalı Mahallesi

Devamı...

Salmanlı Mahallesi 106 Ada 302,303,306,308 ve 309 Parsellerin İmar Planı İlanı

Salmanlı Mahallesi

Devamı...

Kozan Belediyesi Sürekli İşçi Kadrosuna/İşçi Statüsüne Geçirilecek İşçilerin Sözlü Sınav Sonuç Listesi

Sözlü Sınav Sonuç Listesi 1 Sözlü Sınav Sonuç Listesi 2  

Devamı...

İl Otlatma Planı Onayı Duyurusu

4342 Sayılı Mera Kanunu ve bu kanuna bağlı çıkartılan yönetmelik hükümleri çerçevesinde kabul edilen "İl Otlatma Planı" hakkındaki Valilik Makamı'nın 25/01/2018 Tarih ve 256771 Sayılı olurları yazımız ekinde sunulmaktadır. Ek Aşağıdadır İl...

Devamı...

Belediyemiz Taşeron Sınavı İtiraz Komisyonu Kararının Tebliğ Edilmesi Duyurusu

Valilik Yazı Eki 1 Valilik Yazı Eki 2

Devamı...

Kozan Belediyesi Sürekli İşçi Kadrosuna/İşçi Statüsüne Geçirilecek İşçilerin Sözlü Sınav Listesi

Özel Güvenlik Hizmet Alımı Listesi Temizlik İşleri Listesi Destek Personel Alım Listesi

Devamı...

Uygulama İmar Planı İlanı

İlçemiz Şevkiye mahallesi 1616 Ada 3 Parselde (25 Ada 12 Parsel) 1/1000 Ölçeklli Uygulama İmar Planı İlan Tutanağı İlan Meclis Kararları Büyükşehir Meclis Kararları Plan Örneği

Devamı...

Varsaklara 600'lük Büzler Döşemeye Başladık

Varsaklara 600'lük Büzler Döşemeye Başladık

Belediyemiz Varsaklar Mahallesindeki yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarına devam ediyor.

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Şantiye Şefliği ekiplerimiz Varsaklar Mahallesindeki yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarına haziran ayında başlamıştı. Çalışmalar kapsamında aralık ayının ortasına kadar ana hattı oluşturan 1200'lük büzler toprak altına yerleştirildi. 6 ayda toplamda 700 metre 1200'lük büzün döşendiği belirtildi. 

Şantiye ekiplerimiz aralık ayının ortasında 1200'lük büzlerin döşenmesine ara vererek, ara sokaklara 600'lük büzler döşemeye başladı. Yaklaşık 15 gündür süren çalışmalar kapsamında 375 metre 600'lük büz döşendi. Varsaklar Mahallesi için hazırlanan proje kapsamında mahalleye toplamda 3 bin 500 metre 600'lük, 1500 metre de 1200'lük büz döşenecek. Çalışmaların tamamlanması ile bölgede biriken yağmur suları toplanarak drenaj hattı aracılığı ile ilçe merkezinden geçen Kozan (Kilgen) Çayına akıtılacak.

Belediye Başkanımız Musa Öztürk Varsaklar Mahallesinde devam eden yağmur suyu drenaj hattı çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi. Başkanımız açıklamasında; "Yağmur suyu drenaj hattına ilk olarak 2015'in mart ayında başladık. İki buçuk yıldır devam eden çalışmalarımıza vatandaşlarımızın desteği artarak devam etti. Kozanımızın merkezinde drenaj hattı döşemediğimiz çok az yer kaldı. Merkez mahalle muhtarlarımız da ekiplerimize destek oldu, yol gösterdi. Varsaklar'daki yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarımız bir süre daha devam edecek. Maddi imkansızlıklar nedeniyle bazı dönemlerde çalışmalarımız daha yavaş ilerliyor. Amacımız vatandaşımızı mağdur etmeden drenaj hattı çalışmalarımızı tamamlamak ve büz döşemek için kazdığımız yolların bakımını hızlıca yapmak. Bir çok belediyenin cesaret edemediği şeyi yaptık ve altyapı çalışmalarına el attık. Allah kısmet ederse kısa süre sonra Kozanımıza doğal gaz hattının döşenmesi çalışmalarına da başlayacağız. Anlayış ve destekleri için vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum."

Belediyemiz iki buçuk yıldır devam eden yağmur suyu drenaj hattı projesi kapsamında Cumhuriyet Mahallesi, Irmak Caddesi, Üstün Sokak, Şıh Efendi Bulvarı, Fehmi Özel Türkay Bulvarı, Saimbeyli Caddesi, Şevkiye Mahallesi, Sırkıntı Caddesi ve Şehit Hüseyin Soydan Caddesinde (Işıklı Yol) drenaj hattı çalışmalarını tamamladı.

Galeri
Bu haberi Faceboook'ta paylaş
Bu haber 532 kere okunmuştur.
Haber Tarihi: 29.12.2017